خانه » اخبار جهان » بیانیه مشترک مطبوعاتی کمیسیون مشترک برجام درباره این کمیسیون
بیانیه مشترک مطبوعاتی کمیسیون مشترک برجام درباره این کمیسیون
بیانیه مشترک مطبوعاتی کمیسیون مشترک برجام درباره این کمیسیون

بیانیه مشترک مطبوعاتی کمیسیون مشترک برجام درباره این کمیسیون

بیانیه مشترک مطبوعاتی کمیسیون مشترک برجام پس از برگزاری نشست این کمیسیون منتشر شده و تعهدات طرف های برجام مبنی بر رفع تحریم ها به صورت مستمر به ویژه طبق بند ۲۱ برجام را مجددا مورد تاکید قرار گرفت.

کمیسیون مشترک برجام ضمن تاکید مجدد بر اهمیت تعهدات مرتبط با رفع تحریم ها بر اساس برجام، بویژه در ارتباط با قانون آیسا، تضمین های ارائه شده توسط ایالات متحده مبنی بر این مورد که تمدید قانون تحریم های ایران به هیچ عنوان تاثیری بر فرایند رفع تحریم هایی که ایران طبق برجام از آنها بهره مند می شود نداشته و به هیچ عنوتن و دلیل محدودیتی برای شرکت ها از حیث انجام مراودات بازرگانی با ایران ایجاد نخواهد کرد، مورد بررسی و توجه قرار داد. در ادامه کمیسیون مشترک همچنین تعهدات طرف های برجام مبنی بر رفع تحریم ها به صورت مستمر به ویژه طبق بند ۲۱ برجام را مجددا مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، در آستانه اولین سالگرد اجرای برجام توسط ایران و کشورهای طرف مذاکره، نشست کمیسیون مشترک برجام برنامه جامع اقدام مشترک در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۱۷ در وین برگزار شد.

ریاست کمیسیون مشترک متشکل از گروه ۱+۵، اتحادیه اروپا و ایران از طرف موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپایی، هلگا اشمیت رئیس امور خارجی اتحادیه، صورت گرفت که جلسه در سطح معاونان و مدیران سیاسی کشورهای عضو برجام انجام پذیرفت.

اهداف تسکیل کمیسیون مشترک برجام

کمیسیون مشترک برجام مشخصا به منظور بررسی نگرانی های مطروحه از سوی ایران طی نامه مورخ ۱۶ دسامبر جناب آقای ظریف، وزیر امورخارجه ایران خطاب به خانم موگرینی، نماینده عالی اتحادیه اروپا، به عنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک، تشکیل شده بود.

طبق درخواست ایران همچنین قبل از نشست کمیسیون مشترک، یک نشست گروه کاری رفع تحریم ها در سطح کارشناسی تشکیل شد.

کلیه طرف های برجام مجددا بر تعهد قاطع خود به تداوم اجرای کامل و موثر برجام تاکید نموده و همچنین از فرصت برگزاری این جلسه کمیسیون برای بررسی برخی موضوعات هسته ای برجام نیز استفاده کردند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تسهیل روابط مالی به عنوان زیر ساخت ارتباطات اقتصادی

تسهیل روابط مالی به عنوان زیر ساخت ارتباطات اقتصادی

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی که برای شرکت در اجلاس روسای کمیسیون مشترک ...