خانه » اخبار جهان » افزایش قیمت طلا در پی سخنرانی رییس جمهور منتخب آمریکا
افزایش قیمت طلا در پی سخنرانی رییس جمهور منتخب آمریکا
افزایش قیمت طلا در پی سخنرانی رییس جمهور منتخب آمریکا

افزایش قیمت طلا در پی سخنرانی رییس جمهور منتخب آمریکا

بنا بر اعلام رویترز، ترامپ در سخنرانی روز گذشته خود به گفته تحلیلگران به رغم جلسه طولانی جزئیات روشنی از آینده اقتصاد این کشور نداد. متعاقب این سخنرانی، ارزش دلار با افت مواجه شده، قیمت طلا در بازارهای جهانی بالا رفت. در بازارهای جهانی افزایش قیمت طلا جهشی بود و هر اونس آن با ۱۲٫۱ دلار افزایش نسبت به روز گذشته، به قیمت ۱۲۰۳ دلار و ۲۰ سنت رسید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا در کمترین زمان ۱۱۹۶ دلار و ۲۰ سنت و در بیشترین زمان، قیمت ۱۲۰۵ دلار و ۳۰ سنت را داشت. قیمت طلا در مقایسه با یک ماه گذشته ۴۵ دلار و ۲۰ سنت و در مقایسه با یک سال گذشته ۱۰۹ دلار و ۷۰ سنت افزایش داشته است. امروز در گروه سایر فلزات گرانبها هم نقره افزایش ۲۰ سنتی را تجربه کرد و فلز‌های گرانبهای پلاتینوم، پالادیوم و رادیوم هر کدام افزایش‌هایی به ترتیب ۱۴، ۵ و ۲۰ دلار داشتند.

سخنرانی رییس جمهور منتخب آمریکا علت افزایش قیمت طلا

خبرگزاری رویترز در ادامه درباره دلیل افزایش قیمت طلا نوشت؛ کاهش ارزش دلار از طرف دیگر کی از علل اصلی بالا رفتن قیمت طلا در بازارهای جهانی به حساب می آید.

روز گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب مردم آمریکا در آخرین انتخابات ریاست جمهوری این کشور، سخنرانی ای داشت که گرچه طولانی تر از آنچه انتظار می رفت بود، اما جزئیات روشن و دقیقی درباره آینده اقتصادی این کشور نداد.

طبق اظهارات تحلیلگران، مردم و سرمایه‌گذاران انتظار داشتند که ترامپ درباره بحث کاهش مالیات و یا سرمایه‌گذاری در ساختار این کشور صحبت کند که این انتظارشان بی پاسخ ماند.

بعد از صحبت‌های دور از انتظار روز گذشته ترامپ قیمت دلار در بازارهای جهانی افت کرد و همین مسئله سرمایه‌گذاران را به سمت فلز زرد ترغیب کرد و متعاقب آن، قیمت طلا به بیشترین میزان آن در دو ماه گذشته رسید.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تغییرات شاخص کل قیمت مصرف کننده برای مهرماه سال جاری

تغییرات شاخص کل قیمت مصرف کننده برای مهرماه سال جاری

بر اساس آمارهای مرکز آمار ایران در مهرماه سال جاری تمامی بخش های زیر مجموعه ...