خانه » اخبار جهان » عبور ارزش صادرات خودرو از ۲۵ میلیون دلار در سال ۹۵
عبور ارزش صادرات خودرو از 25 میلیون دلار در سال 95
عبور ارزش صادرات خودرو از ۲۵ میلیون دلار در سال ۹۵

عبور ارزش صادرات خودرو از ۲۵ میلیون دلار در سال ۹۵

بر اساس آمار گمرک کشور طی ۹ ماهه نخست سال ۹۵، بیش از ۲۵ میلیون دلار درآمد ارزی، با صادرات خودرو نصیب کشور شد و در این میان تعدادی خودرو به کشور آلمان نیز صادر شده است.

بر اساس آمار گمرک در ۹ ماهه نخست سال جاری، تعداد هزار و ۸۰۲ خودرو به کشورهای مختلف جهان صادر شده است. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از میزان، با صادرات این تعداد خودرو حدود ۲۵ میلیون و ۶۸ هزار و ۱۰۹ دلار ارز نصیب کشورمان شده است که ارزش ریالی آن بیش از ۷۸۳ میلیارد ریال در آمار رسمی گمرک کشور به ثبت رسیده است.

از جمله خودروهای صادراتی کشور به سایر کشورهای جهان می‌توان به خودروهای دنا، پراید، سورن، رانا، انواع پژو، برلیانس، دانگ فنگ، تندر، آریو، تیبا، چانگان و ساینا اشاره نمود.

کشورهای مقصد در صادرات خودرو ایرانی

در این میان  به ۲۲ کشور جهان که برخی نیز جزء کشورهای نوسعه یافته‌اند، از جمله آلمان، ایتالیا، بلژیک، فرانسه، لبنان، رومانی، چین، مالزی و مجارستان از ایران خودرو صادر شده است.

همچنین براساس این گزارش کشور عراق بزرگترین خریدار خودرو از ایران به شمار می‌رود که در ۹ ماهه نخست سال جاری تعداد هزار و ۷۲۸ خودرو از ایران به این کشور صادر شده است.

گفتنی است بیشترین تعداد خودرو صادر شده به عراق را پراید تشکیل می‌دهد که از تعداد ذکر شده هزار و ۲۱۸ خودرو پراید به این کشور صادر شده است.

لازم به ذکر است که آلمان یکی دیگر از کشورهای هدف صادرات خودرو ایرانی بوده که در ۹ ماهه نخست سال جاری، تعداد ۱۲ دستگاه خودرو از ایران خریداری نموده است.

در این میان تعداد یک دستگاه خودرو پراید، تیبا و خودرو سواری دنا در فروردین ماه سال جاری، تعداد ۶ دستگاه خودرو سواری پژو ۲۰۷ در اردیبهشت ماه، تعداد یک دستگاه خودرو سورن در خرداد ماه، تعداد ۲ دستگاه خودرو سواری دنا در تیرماه و تعداد یک دستگاه خودرو پراید تیبا در شهریورماه امسال به کشور آلمان صادر شده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

برنامه ریزی سازمان شیلات ایران برای افزایش صادرات تا حجم ۱۲۰ هزار تن

برنامه ریزی سازمان شیلات ایران برای افزایش صادرات تا حجم ۱۲۰ هزار تن

رئیس سازمان شیلات ایران ضمن ابراز این که این سازمان برای افزایش صادرات تا حجم ...