خانه » اخبار جهان » شاخص تعداد تخت‌های بیمارستانی به ازای جمعیت کشورها
شاخص تعداد تخت‌های بیمارستانی به ازای جمعیت کشورها
شاخص تعداد تخت‌های بیمارستانی به ازای جمعیت کشورها

شاخص تعداد تخت‌های بیمارستانی به ازای جمعیت کشورها

طبق آخرین گزارشهای جهانی وضعیت تخت‌های بیمارستانی در کشوری مانند سوئد چندان مناسب نیست ولی در کشوری مانند آلمان وضعیت نسبتاً بهتری دارد.

البته این معیار مناسبی برای مقایسه وضعیت بهداشت و درمان در این دو کشور باشد چراکه کم بودن تخت‌های بیمارستانی در کشوری مانند سوئد، می‌تواند به دلیل نیاز کمتر این کشور به امکانات درمانی نیز باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تعادل، طبق بررسی‌های صورت‌ گرفته توسط مؤسسات معتبر جهانی، ژاپن و کره جنوبی در مقیاس جهانی بیشترین ظرفیت تخت‌های بیمارستانی را به خود اختصاص داده‌اند. ژاپن با داشتن حدود ۱۴ تخت بیمارستان در ازای هر یک‌هزار نفر، بهترین کشور در نسبت تخت‌های بیمارستانی به جمعیت در اولین ردیف این لیست قرار دارد و پس از آن، کره جنوبی قرار دارد که در ازای هر یک‌هزار نفر نزدیک به ۱۱تخت بیمارستانی را در اختیار دارد.

در آلمان نیز نزدیک به ۸٫۳ تخت بیمارستانی برای هر یک‌هزار نفر گزارش می شود. بین کشورهای اروپایی، آلمان بیشترین ظرفیت تخت‌های بیمارستانی را دارد و در آمار جهانی رتبه سوم را به نام خود ثبت نموده است.

رتبه خوب کشورهای اروپایی در تعداد تخت‌های بیمارستانی

در گزارش منتشر شده برخی کشورهای اروپایی در ظرفیت تخت‌های بیمارستانی، رتبه‌های خوبی را به خود اختصاص داده‌اند. بعد از آلمان، هلند و فرانسه بیشترین ظرفیت بیمارستانی را در این میان به نام خود دارند که نسبت به سال‌های گذشته افزایش قابل توجهی را در این حوزه به ثبت رسانده‌اند.

در کشور هلند، ظرفیت تخت‌های بیمارستانی برای هر یک‌هزار نفر چیزی نزدیک به ۶٫۶ تخت می باشد که این تعداد در فرانسه به ۶٫۳ می‌رسد. این دو کشور اروپایی با ظرفیت تخت‌هایی که برای خود به ثبت رسانده‌اند در آمار جهانی رتبه‌های چهارم و پنجم را دارند. در این گزارش کشور استرالیا، توانسته بعد از کشورهای اروپایی در جایگاه ششم جهان قرار گیرد.

نام استرالیا درحالی بعد از کشورهایی نظیر فرانسه قرار می‌گیرد که تعداد تخت‌های بیمارستانی در این کشور تقریبا نصف ظرفیت این تخت‌ها در کشورهای اروپایی می باشد. در استرالیا نیز به ازای هر هزار نفر تقریبا ۴ تخت وجود دارد. در گزارش‌های مختلف نگرانی‌هایی از کمبود تخت‌های بیمارستانی در کشور آمریکا بیان شده که گزارش فوق نیز این نگرانی را تایید می‌کند.

برخلاف تصور عمومی از وضعیت بهداشت و درمان در سوئد، این کشور در ظرفیت تخت‌های بیمارستانی  بین کشورهای جهان آخرین رتبه را به نام خود ثبت نموده است. در سوئد به ازای هر هزار نفر تنها ۲٫۶ تخت بیمارستانی وجود دارد البته باید گفت در برخی گزارش‌ها سوئد در شاخص تلفات ناشی از بیماری‌ها و انجام خدمات پیشگیرانه بهترین امتیاز را بین کشورهای اروپایی به خود اختصاص داده است و به نظر می‌رسد فعالیت‌های پیشگیرانه مناسب می‌تواند عامل موثری در کاهش نیاز بیماران به بستری شدن باشد. به همین دلیل در این کشور نیاز کمتری به افزایش ظرفیت تخت‌های بیمارستانی احساس می‌شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*