خانه » بانک و بیمه » پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی طی برنامه ششم
پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی طی برنامه ششم
پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی طی برنامه ششم

پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی طی برنامه ششم

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم، دولت را مکلف نمودند در طول برنامه ششم توسعه نسبت به پرداخت‌ بدهی‌های خود به تامین اجتماعی اقدام نماید.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم در یک جلسه علنی، ماده ۱۳ این لایحه را به تصویب رساندند که بر اساس این ماده دولت مکلف گردید در طول برنامه در قالب بودجه سنواتی نسبت به تادیه بدهی حسابرسی شده خود به سازمان تامین اجتماعی از محل سهام قابل واگذاری دولت در قالب قانون اصل ۴۴ و اصلاحات بعدی آن و املاک مازاد بر نیاز دستگاه‌های اجرایی، تادیه نقدی در بودجه سنواتی، اوراق بهادار قانونی و امتیازات مورد توافق اقدام نماید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، به موجب تبصره این ماده تازه تصویب، در اجرای حکم این ماده باید سالانه حداقل ۱۰ درصد بدهی‌ دولت به سازمان تامین اجتماعی تسویه گردد و ایجاد هرگونه تعهد جدید برای سازمان تامین اجتماعی باید در قانون بودجه همان سال پیش‌بینی و تامین شود.

شاخصه‌های مهم اقتصاد کلان در برنامه ششم

همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این جلسه علنی شاخص‌های مهم کلان اقتصادی کشور در برنامه ششم توسعه را به تصویب رساندند.

نمایندگان مجلس جزئیاتی در مورد شاخص‌های مهم اقتصاد کلان در برنامه ششم توسعه را به تصویب رساندند که بر اساس آن متوسط نرخ رشد سالانه تولید ناخالص داخلی در برنامه ششم ۸ درصد، تولید سرانه ۶٫۷ درصد، بهره‌وری کل عوامل تولید ۲٫۸  درصد، تشکیل سرمایه ثابت ناخالص ۲۱٫۴ درصد، هزینه‌های مصرفی کل ۵ درصد، صادرات غیرنفتی کالا و خدمات بدون میعانات گازی ۲۱٫۷ درصد، واردات کل ۱۶٫۹ درصد، نقدینگی ۱۷ درصد، نرخ تورم ۸٫۸ درصد و نرخ بیکاری ۱۰٫۲ درصد پیش‌بینی گردیده است.

نمایندگان مجلس همچنین طی این جلسه ماده یک لایحه برنامه ششم در خصوص تعاریف و اختصارات در این لایحه را به تصویب رساندند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

واگذاری پروژه های جدید به بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست

واگذاری پروژه های جدید به بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست

طبق اظهارات عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی و صنایع معادن تهران، تا زمانی که بخش‌خصوصی ...