خانه » اخبار جهان » ایجاد ۲۰۰۰ شغل جدید در آمریکا توسط فیات کرایسلر
ایجاد 2000 شغل جدید در آمریکا توسط فیات کرایسلر
ایجاد ۲۰۰۰ شغل جدید در آمریکا توسط فیات کرایسلر

ایجاد ۲۰۰۰ شغل جدید در آمریکا توسط فیات کرایسلر

به دنبال انتقادات شدید رییس جمهور منتخب آمریکا از خودروسازانی که در مکزیک سرمایه‌گذاری می‌کنند، فیات کرایسلر اعلام نمود ۲۰۰۰ شغل جدید در این کشور ایجاد خواهد کرد.

این خودروساز آمریکایی – ایتالیایی طی بیانیه‌ای در آستانه نمایشگاه خودروی دیترویت اعلام نمود: تا سال ۲۰۲۰ مبلغ یک میلیارد دلار در دو کارخانه خود در ایالت‌های میشیگان و اوهایو سرمایه‌گذاری می کند و مشاغل جدید در این دو کارخانه ایجاد خواهد کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، کارخانه مونتاژ وارن کراک در میشیگان مدل‌های جیپ واگونیر و گراند واگونیر و مدل‌های پیکاپ رم که در حال حاضر در مکزیک تولید می‌شوند را تولید خواهد نمود. مجتمع مونتاژ تولدو در اوهایو نیز طبق پیش بینی‌ها پیکاپ جدید جیپ را تولید خواهد کرد.

طبق اعلام فیات کرایسلر، این شرکت که از سال ۲۰۰۹ تا کنون در آمریکا ۲۵ هزار شغل ایجاد کرده، با تحکیم پایگاه تولیدی خود در آمریکا تعهد بیشترش را نشان خواهد داد.

دونالد ترامپ که در مبارزات انتخاباتی خود وعده داده بود در قلب آمریکا مشاغل صنعتی ایجاد خواهد کرد، هفته گذشته در پیامی که در توییتر اعلام نمود از خودروسازانی که در مکزیک فعالیت دارند یا قصد دارند در آنجا کارخانه بسازند، به شدت انتقاد می کند.

وی از کارخانه جنرال موتورز که بعضی از مدل‌های شورلرت کروز خود را در مکزیک تولید می‌کند و همچنین شرکت تویوتا که کارخانه جدیدی در مکزیک احداث می‌کند، به شدت مورد انتقاد قرار داد.

خودروساز آمریکایی فورد نیز در پی این اتفاق هفته گذشته اعلام نمود از ساخت کارخانه ۱.۶ میلیارد دلاری در مکزیک منصرف شده و در عوض در آمریکا سرمایه‌گذاری می کند و ۷۰۰ شغل جدید ایجاد خواهد کرد. مدیر عامل فورد این اقدام را رای اعتماد به برنامه اقتصادی رییس جمهور آینده آمریکا خواند.

فیات کرایسلر همچنان به دنبال واردات از مکریک

فیات کرایسلر نیز قرار است ماه جاری واردات مدل‌های جیپ کمپاس را از مکزیک آغاز کند. این شرکت در سال ۲۰۰۹ پس از اینکه گروه کرایسلر ورشکسته شد و خواستار کمک فدرال برای ادامه فعالیت بود، بازسازی شد.

فیات کرایسلر سه پایگاه تولیدی در مکزیک دارد که در آنها پیکاپ‌ها و همچنین مدل های فیات فرمونت و فیات ۵۰۰ را تولید می‌کند. سایر گروه‌های خودروسازی اعلام نموده اند در دوران جدید سیاست آمریکا، انعطاف‌پذیری بیشتری خواهند داشت. کارلوس گون، مدیر عامل رنو-نیسان، در نمایشگاه محصولات الکترونیکی لاس به گاس گفت: ما با هر وضعیتی تطبیق خواهیم یافت.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، مکزیک نیروی کار ارزان داشته، به بازار آمریکا نزدیک است و توافق‌های تجارت آزاد با ۴۶ کشور نیز دارد که این کشور را برای سرمایه‌گذاران خارجی جذاب نموده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

حجم ٢ میلیارد و ٤٠٠ هزار دلار مبادلات تجاری ایران و فرانسه

حجم ٢ میلیارد و ۴٠٠ هزار دلار مبادلات تجاری ایران و فرانسه

طبق اعلام رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، حجم مبادلات تجاری ایران و ...