خانه » سایر » آموزش مبتنی بر مهارت آموزی راه حلی برای کاهش بیکاری
آموزش مبتنی بر مهارت آموزی راه حلی برای کاهش بیکاری
آموزش مبتنی بر مهارت آموزی راه حلی برای کاهش بیکاری

آموزش مبتنی بر مهارت آموزی راه حلی برای کاهش بیکاری

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارائه برنامه آموزشی بر اساس نیاز بازار کار خبر داده و گفت: با توجه به افزایش تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی و تنوع نیازهای بازار کار، مهارت آموزی مبتنی بر تقاضا را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده‌ایم.

محمد امین سازگارنژاد، اظهار داشت: مهارت افزایی موجب پایداری در شغل می گردد و افراد جویای کار برای آنکه سریع‌تر جذب بازار کار گردند باید آموزشهای مهارتی را فرا گیرند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی در ادامه بیان نمود: در حال حاضر آموزش‌های غیر رسمی کوتاه مدت جزو ماموریتهای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای می باشد و این سازمان با داشتن ۷۰۰ مرکز دولتی و ۸۰۰۰ آموزشگاه آزاد خصوصی متولی امر آموزش در کشور است.

وی با انتقاد از نادیده گفتن امر مهارت آموزی در نظام آموزش کشور، گفت: مهارت یک نیاز عمومی مهم و حیاتی است از این رو جامعه و خانواده‌ها باید به سمت مهارت آموزی حرکت کرده و نگاه دستگاههای نظارتی نسبت به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تبدیل به نگاهی آموزشی گردد.

مهارت آموزی پیوند میان کار و دانش

سازگارنژاد همچنین یکپارچه نبودن نظام آموزش و بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی را دو چالش مهم آموزشی دانست و گفت: قانون اساسی داشتن شغل حق همه آحاد جامعه می داند و آموزش‌های مهارتی باید پیوند میان کار و دانش را ایجاد نماید لذا امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز داریم پاسخ روشنی به نیاز جامعه در زمینه کار و تولید بدهیم و از همکاری تمام دستگاه‌ها برای گسترش مهارت آموزی در بخش‌های مختلف استفاده کنیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان سخنان خود با اشاره به ضرورت توجه در برنامه ششم توسعه به مقوله مهارت آموزی اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با تجربه و توانمندی بالای خود و نقش موثری که در زمینه ارائه آموزشهای مهارتی دارد که در صورت ایجاد بسترهای لازم در برنامه ششم، می‌تواند آموزشهای مهارتی را به طور کامل به بخش غیردولتی بسپارد تا جذب اعتبارات و تسهیلات نیز به سمت بخش غیردولتی سوق پیدا کند و این سازمان صرفا نقش سیاستگذاری، هدایت و نظارت را برعهده گیرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ضرورت ساماندهی بازار کار در سه سطح کلان، میانی و خرد

ضرورت ساماندهی بازار کار در سه سطح کلان، میانی و خرد

مشاور بازار کار وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این مطلب که برای ...