خانه » اخبار جهان » خسارات ناشی از بلایای طبیعی طی سال ۲۰۱۶ در دنیا
خسارات ناشی از بلایای طبیعی طی سال 2016 در دنیا
خسارات ناشی از بلایای طبیعی طی سال ۲۰۱۶ در دنیا

خسارات ناشی از بلایای طبیعی طی سال ۲۰۱۶ در دنیا

به گزارش منابع معتبر جهانی بلایای طبیعی در سال ۲۰۱۶ چیزی در حدود ۱۷۵ میلیارد دلار خسارت به مردم کشورهای جهان وارد نموده است که از آن جمله می توان به زلزله در ژاپن، سیل ویرانگر و پر خسارت در چین و طوفان مرگبار در نزدیکی های هایتی اشاره کرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرآنلاین، این حوادث طبیعی باعث شد که مجموع خسارت های ناشی از بحران‌های طبیعی در کشورهای مختلف جهان طی سال ۲۰۱۶ به مجموع ۱۷۵ میلیارد دلار برسد. با توجه به آمار قبلی مربوط به هزینه های خسارات بلایای طبیعی در جهان، مجموع هزینه هایی که این خسارات در چهار سال گذشته به بار آورده اند، به بیشترین رقم در یک دهه گذشته رسیده است. تنها ۳۰ درصد از این اتفاق های طبیعی، یعنی چیزی در حدود ۵۰ میلیارد دلار از این خسارات شامل بیمه بوده است.

پرهزینه ترین بلایای طبیعی سال ۲۰۱۶

طبق این گزارش پر هزینه ترین اتفاق های طبیعی در قاره آسیا به وقوع پیوسته است که دو زلزله پر قدرت در ژاپن با مجموع ۳۱ میلیارد دلار هزینه و سیل عظیم در چین در تابستان گذشته با ۲۰ میلیارد دلار خسارت جزء پرهزینه ترین بلایای طبیعی در جهان طی سال ۲۰۱۶ به شمار می روند.

در کره شمالی تنها اتفاق خسارت بار طوفان بوده است که صدها نفر کشته برجای گذاشت و ۱۰ میلیارد دلار هزینه برای دولت و مردم ای کشور ایجاد کرد. درواقع آسیا با ۱۶۰ بحران طبیعی بیشترین هزینه و خسارت را در بین قاره های جهان از سال ۱۹۸۰ تا کنون داشته است.

کارشناسان بر این باورند که تغییرات آب و هوای در کره زمین موجب شده تا بحران های طبیعی پر هزینه تر شود. آمارها نشان می دهد که تعداد کشته ها از حوادث طبیعی در سال ۲۰۱۶ به ۸ هزار و ۷۰۰ نفر رسیده که نسبت به سال ۲۰۱۵ که به میزان ۲۵ هزار و ۴۰۰ نفر بوده، کاهش چشمگیری را نشان می دهد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

خسارت برف

خسارت برف به باغداران در نوشهر چهل میلیارد تومان برآورد میشود.

خسارت برف به باغداران در نوشهر چهل میلیارد تومان برآورد میشود. درست است برف و ...