خانه » اخبار جهان » تشکیل جلسه کمیسیون مشترک برجام به درخواست ایران
تشکیل جلسه کمیسیون مشترک برجام به درخواست ایران
تشکیل جلسه کمیسیون مشترک برجام به درخواست ایران

تشکیل جلسه کمیسیون مشترک برجام به درخواست ایران

نشست کمیسیون مشترک برجام بین نمایندگان ایران و گروه ۱+۵، فردا سه‌شنبه در هتل پاله کوبورگ در شهر وین، پایتخت اتریش برگزار می شود.

این نشست در سطح معاونان انجام خواهد گرفت و سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه از ایران و هلگا اشمید به نمایندگی از فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا ریاست این نشست را به صورت مشترک برعهده دارند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، این نشست درخصوص اجرای برجام و رسیدگی به نامه محمدجواد ظریف به فدریکا موگرینی –هماهنگ کننده کمیسیون مشترک – در ۱۶ دسامبر ۲۰۱۶ برگزار خواهد شد.

دلیل تشکیل جلسه کمیسیون مشترک برجام

نمایندگان مجلس سنای ایالات متحده آمریکا روز ۱۱ آذر ماه سال جاری طرح تمدید ۱۰ ساله قانون تحریم‌های ایران موسوم به قانون ایسا را به تصویب رساندند. این طرح بدون امضای باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده به قانون تبدیل شد. در واکنش به این اقدام واشنگتن، رئیس جمهور ایران در نامه ای به محمد جواد ظریف خواستار به کارگیری اقدامات قانونی شده بود.

وزیر امور خارجه کشورمان در این نامه با اشاره به تکرار بدعهدی و اهمال آمریکا در اجرای تعهدات قبلی خود، از مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی که مسئولیت هماهنگی کمیسیون مشترک را بر عهده دارد، درخواست کرد ضمن اطلاع رسانی لازم به کلیه طرف‌های برجام، تمهیدات لازم برای برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام و نیز کارگروه تحریم‌های کمیسیون مشترک جهت رسیدگی به اقدام اخیر آمریکا را اتخاذ نمایند.

بر اساس اعلام های قبلی،‌ در نشست روز سه شنبه کمیسیون مشترک، بیانیه ای منتشر نخواهد شد و قرار است هیئت های ایرانی و آمریکایی قبل از این نشست با یکدیگر نشست دوجانبه ای داشته باشند.

این امر در حالی است که وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام نموده توماس شانون، معاون وزیر خارجه آمریکا برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام بین نمایندگان ایران و گروه ۱+۵ روز دوشنبه راهی وین، پایتخت اتریش خواهد شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ریسک سرمایه‌گذاری خارجی در ایران پیش از توافق برجام 7 از 7 بود

ریسک سرمایه‌گذاری خارجی در ایران پیش از توافق برجام ۷ از ۷ بود

ریسک سرمایه‌گذاری خارجی در ایران پیش از برجام ۷ از ۷ بود، این شاخص اکنون ...