خانه » بازرگانی » تسهیلات جبران خسارات و ممنوعیت ورود خودرو با عمر بیش از یکسال
تسهیلات جبران خسارات و ممنوعیت ورود خودرو با عمر بیش از یکسال
تسهیلات جبران خسارات و ممنوعیت ورود خودرو با عمر بیش از یکسال

تسهیلات جبران خسارات و ممنوعیت ورود خودرو با عمر بیش از یکسال

دولت با اختصاص مبلغ ۴۱۳ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای پیشگیری و جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه در برخی از مناطق کشور موافقت نمود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، جلسه هیات وزیران شامگاه یکشنبه به ریاست حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رییس جمهوری برگزار گردید.

بر این اساس، مبلغ یکصد میلیارد و بیست میلیون ریال اعتبار برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر قسمت های خسارت دیده ناشی از برف و یخبندان اخیر و حوادث غیرمترقبه در استان گیلان اختصاص یافت.

همچنین مبلغ ۱۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی به آسیب‏دیدگان از برف اخیر استان یادشده با کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری با ضمانت زنجیره ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت خواهد شد.

۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای جبران خسارات به بخش کشاورزی

دولت همچنین مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت از محل منابع کشاورزی را برای جبران خسارات ناشی از برف و سرمازدگی به بخش کشاورزی با سود و کارمزد ۱۰ درصد با بازپرداخت حداکثر ۵ سال برای جبران  خسارت دیدگان در نظر گرفت.

اعضای دولت در ادامه با اختصاص مبلغ پنجاه میلیارد ریال اعتبار برای خرید واکسن و کنترل تب برفکی دام به سازمان دامپزشکی کشور موافقت نمودند.

اختصاص یارانه به تولیدکنندگان کشمش

هیات وزیران در این جلسه مقرر کرد که به منظور حمایت تولیدکنندگان کشمش در کشور و حفظ سهم صادرات آن در بازارهای جهانی، به تمامی باغداران تولیدکننده این محصول، به ازای هر کیلوگرم ۵۰۰۰ ریال یارانه پرداخت گردد.

ممنوعیت واردات خودروهای با عمر بیش از یک سال

هیات وزیران به منظور فراهم نمودن ساز و کار هماهنگ و کارآمد برای کنترل کالاهای با کیفیت و همچنین جلوگیری از واردات خودروهای سواری مستعمل، با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ممنوعیت ثبت سفارش و ورود خودروی جدید که از زمان ساخت آن بیش از یک سال گذشته باشد، موافقت نمود.

تصویب مواد دیگری از لایحه اصلاح و دائمی کردن قانون مالیات بر ارزش افزوده

اعضای دولت همچنین مواد دیگری از لایحه اصلاح و دائمی کردن قانون مالیات بر ارزش افزوده را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

مجتمع ذوب آهن پاسارگاد از تسهیلات اعطایی حساب ذخیره ارزی برخوردار می شود

در انتهای جلسه با تصویب دولت، مجتمع ذوب آهن پاسارگاد از مزایای نرخ ترجیحی تسهیلات حساب ذخیره ارزی در مناطق کمتر توسعه یافته برخوردار می شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

گفتگوی زنده تلویزیونی رئیس جمهور دولت دوازدهم در مورد مسائل اقتصادی

گفتگوی زنده تلویزیونی رئیس جمهور دولت دوازدهم در مورد مسائل اقتصادی

حسن روحانی، نخستین گفتگوی زنده تلویزیونی خود را به عنوان رئیس جمهور دولت دوازدهم در ...