خانه » اخبار جهان » افزایش تولیدات صنعتی آلمان و کاهش بیکاری در این کشور
افزایش تولیدات صنعتی آلمان و کاهش بیکاری در این کشور
افزایش تولیدات صنعتی آلمان و کاهش بیکاری در این کشور

افزایش تولیدات صنعتی آلمان و کاهش بیکاری در این کشور

طی گزارش منتشر شده توسط بلومبرگ افزایش تولیدات صنعتی آلمان نشان می دهد بزرگترین اقتصاد منطقه اروپا، سال گذشته میلادی را با قدرت به پایان رسانده است.

به گزارش بلومبرگ، وزارت اقتصاد آلمان طی گزارشی اعلام کرده است، تولیدات صنعتی آلمان در پایان سال ۲۰۱۶ نسبت به ماه اکتبر ۰,۴ افزایش را نشان می‌دهد؛ در حالی که گزارش دفتر آمار فدرال این کشور هم حاکی از افزایش ۳.۹ درصدی ارزش صادرات و رشد ۳.۵ درصدی ارزش واردات این کشور در ماه نوامبر می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایبنا، این آمار همزمان با انتشار گزارش‌های هفته گذشته مبنی بر تقویت اقتصاد آلمان در آستانه سالی نو میلادی که با چالش‌هایی همچون انتخابات پاییز و مذاکرات برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا همراه خواهد بود.

افزایش خدمات و تولیدات صنعتی آلمان همراه با کاهش بیکاری

آمار اخیر این کشور همچنین نشان دهنده آن است که تولیدات و خدمات آلمان در ماه دسامبر سریع ترین افزایش را نسبت به کل سال داشته؛ در حالی که بیکاری همچنان به روند کاهشی خود ادامه می دهد و تورم نیز با رسیدن به ۱,۷ درصد، رکوردهای قبلی را شکسته است.

آندره آس شوئرل از کارشناسان اقتصادی دکابانک فرانکفورت درباره رشد صنعتی این کشور بیان کرد: عملکرد آلمان خوب است. سرعت رشد اقتصادی برای تقویت بخش اشتغال و اجتناب از تنش‌های مرتبط با تورم متناسب و خوب می باشد.

بنابر این گزارش، انتشار این آمار تأثیر چندانی بر روی یورو نگذاشته به طوری که هر یورو در بازارهای امروز ۱,۰۵۳۵ دلار داد و ستد شد.

بر اساس اعلام وزارت اقتصاد کشور آلمان، افزایش تولیدات صنعتی کشور آلمان به دلیل افزایش ۱,۵ درصدی ساخت و سازها در این کشور اتفاق افتاده است. این تولیدات در ماه نوامبر رشد ۰.۴ درصدی نسبت به ماه قبل را نشان می دهد در حالیکه تولید انرژی طی این مدت ۰.۴ درصد کاهش یافته است. علاوه بر این تولیدات آلمان ۲.۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

جذب ۱۵۰ هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در سال ۹۶

جذب ۱۵۰ هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در سال ۹۶

در قالب طرح کارورزی برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی جذب ۱۵۰ هزار نفر در سال ...