خانه » سایر » استاندار مرکزی : اشتغال از طریق رونق تولید و رشد واقعی اقتصادی
استاندار مرکزی : اشتغال از طریق رونق تولید و رشد اقتصادی
استاندار مرکزی : اشتغال از طریق رونق تولید و رشد اقتصادی

استاندار مرکزی : اشتغال از طریق رونق تولید و رشد واقعی اقتصادی

استاندار مرکزی اظهار داشت اشتغال تنها از طریق رونق تولید و رشد واقعی اقتصادی محقق می‌شود نه با تئوری‌های ذهنی و سخنرانی‌هایی که فایده خاصی برا جامیعه ندارند.

محمود زمانی‌قمی در حاشیه سی و دومین جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی که در مدیریت شعب بانک ملی استان مرکزی برگزار شده بود در جمع خبرنگاران، بیان نمود: بانک‌ها یکی از ارکان اساسی و مهم در تحرک و رونق تولید می باشند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی همچنین بیان نمود: از اول مهر ماه امسال تا اکنون بانک‌های استان مرکزی در زمینه اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی فعالیت زیادی داشته‌اند و تلاش موثری در استان درباره تولید صورت گرفته است.

تشکر استاندار مرکزی از همکاری بانک های این استان

استاندار مرکزی ضمن تشکر و قدردانی بسیار از همکاری بانک‌های این استان، بیان کرد: سایر پرونده‌های در دست بررسی نیز بهتر است سریع‌تر مورد توجه و رسیدگی قرار گیرند.

زمانی‌قمی در ادامه گفت: در استان مرکزی ۲۷۹ میلیارد تومان تسهیلات از طریق سایت بهین یاب و طرح رونق تولید از طریق بانک‌ها به واحدهای تولیدی واگذار شده و حدود ۲۰۷ میلیارد تومان مستقیما توسط خود بانک‌ها با توجه به مقررات طرح رونق تولید به مشتریان پرداخت نموده اند.

وی همچنین گفت: در مجموع تا کنون ۴۸۶ میلیارد تومان تسهیلات در استان مرکزی به واحدهای تولیدی پرداخت شده که طبق این گزارش و رصد مجموعه نظارتی بیش از ۶۰ واحدی که تسهیلات دریافت کرده‌اند به چرخه تولید بازگشته و تا پایان بهمن ماه سال جاری بازرسی‌ها از واحدهای احیا شده به اتمام خواهد رسید.

استاندار مرکزی بیان کرد: در این واحدها علاوه بر حفظ و تثبیت اشتغال حدود ۳۰۰ فرصت شغلی جدید هم به تعداد قبلی افزوده شده است..

زمانی‌قمی در انتها گفت: برای واحدهای بزرگ استان نیز فایل جداگانه ایجاد کرده‌ایم و مسائل این واحدها در جلسه با وزیر صنعت در سفر اخیر به استان مرکزی مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگانی برای پیگیری تصمیم‌های اتخاذ شده در نظر گرفته شده‌اند. امیدواریم با رشد و تحرک اقتصادی در بخش تولیدی استان بتوانیم بر بخشی از مشکل بیکاری غلبه کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با همتای اندونزیایی

دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با همتای اندونزیایی

در دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با همتای اندونزیایی خود و وزیر دارایی ...