خانه » بازرگانی » آخرین آمار جزئی ثبت و تشکیل اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها در سال ۱۳۹۵
آخرین آمار جزئی ثبت و تشکیل اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها در سال ۱۳۹۵
آخرین آمار جزئی ثبت و تشکیل اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها در سال ۱۳۹۵

آخرین آمار جزئی ثبت و تشکیل اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها در سال ۱۳۹۵

آخرین آمار ثبت و تشکیل اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها در سال ۱۳۹۵ حاکی از آن است که طی ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۲۹۰۰ تعاونی و اتحادیه فعال به ثبت رسیده اند و برای ۵۰ هزار و ۵۸۵ نفر اشتغالزایی توسط این تعاونی ها صورت پذیرفته است.

بر اساس گزارش سامانه جامع آمارهای ثبتی وزارت تعاون طی این مدت ۲۹۰۰ تعاونی و اتحادیه ایجاد شده و به بهره برداری عملی رسیده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، براساس گزارش سامانه جامع آمارهای ثبتی وزارت تعاون در حال حاضر بیش از ۹۶ هزار شرکت تعاونی و۶۷۰ اتحادیه تعاونی فعال در کشور ثبت شده و مشغول فعالیت می باشند که بیش از ۴۲ میلیون نفر عضو آنها می باشند.

از این تعداد، ۱۰ میلیون نفر در تعاونی های متعارف و حدود ۳۲ میلیون نفر در تعاونی های سهام عدالت عضو می باشند و تا امروز برای بیش از یک میلیون و ششصد هزار نفر اشتغالزایی ایجاد نموده اند.

آمار تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها بر اساس زمینه فعالیت

شرکتها و اتحادیه‌ها ی تعاونی در ۱۵ گرایش مختلف اقتصادی مشغول فعالیت می باشند که از جمله آنها می‌توان به تعاونی‌های تامین نیاز تولیدکنندگان، تعاونی‌های اعتبار، ‌تعاونی‌های مسکن و تعاونی‌های فرش اشاره داشت.

در بین استانها ، استان تهران با ۱۰۴۰۹ تعاونی بیشترین و قزوین با ۶۲۹ تعاونی کمترین میزان تعداد تعاونی فعال طی کل دوره‌ها را در کشور به خود اختصاص داده است.

بر پایه همین گزارش و بر اساس رده ISIC (آیسیک، ابزاری اساسی برای طبقه‌بندی کلیه فعالیتهای اقتصادی) در ده ماهه سال ۱۳۹۵ بخش کشاورزی، شکار و جنگلداری با ۷۸۴ و صنعت با ۷۴۳ تعاونی بیشترین و استخراج معادن با ۲۸ و آموزش با ۳۷ تعاونی کمترین تعداد ثبت تعاونی فعال را ثبت نموده اند اما بر اساس گرایش فعالیت، خدمات و کشاورزی به ترتیب با ۹۷۱ و ۷۹۳ بیشترین و تعاونی اعتبار با پنج تعاونی کمترین تعداد بین کلیه گرایش‌ها به خود اختصاص داده اند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اعلام آمار بخش‌تعاون در آینده نزدیک توسط وزیر تعاون

اعلام آمار بخش‌تعاون در آینده نزدیک توسط وزیر تعاون

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از انتشار آمارهای مربوط به سهم بخش‌تعاون در آینده نه ...