خانه » اقتصاد دیجیتال » اعلام وجود افراد فاقد شناسنامه در نواحی جنوب کشور
اعلام وجود افراد فاقد شناسنامه در نواحی جنوب کشور
اعلام وجود افراد فاقد شناسنامه در نواحی جنوب کشور

اعلام وجود افراد فاقد شناسنامه در نواحی جنوب کشور

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: با ابراز تاسف، در بسیاری از مناطق جنوبی کشور با مساله مهمی به نام افراد فاقد شناسنامه مواجه هستیم.

ابوالفضل رضوی درباره افراد فاقد شناسنامه در کشور با ابراز تاسف از اینکه این مشکل در برخی استان‌ها وجود دارد، گفت: برای حل این مشکل در حال هماهنگی با وزارتخانه‌های اطلاعات، امور خارجه و کشور می باشیم، زیرا این دستگاه‌ها نیز باید در خصوص این مشکل اظهارنظر نمایند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایلنا، وی با تاکید براینکه آمار افراد فاقد شناسنامه در کشور را حساب نکرده‌ایم، اظهار داشت: این آمار به ما ارائه و اعلام نمی گردد و ما در سفر‌های استانی به وجود این افراد پی می‌بریم.

مشکل افراد فاقد شناسنامه در جنوب کشور

رضوی با اشاره به اینکه در بسیاری از مناطق جنوبی کشور با مساله افراد فاقد شناسنامه مواجه ایم، بیان نمود: به هنگام مثال گزارشی درباره تعداد افراد فاقد شناسنامه در شهرستان چابهار به ما داده نشده بود و در سفری که به این شهرستان داشتم به موضوع پی بردم.

معاون توسعه مناطق روستایی همچنین خاطرنشان کرد: به دنبال راه‌ حل برای رفع مشکل افراد فاقد شناسنامه در کشور می باشیم.

وی همچنین با اشاره به تعرض شهرداری تهران به روستاهای اطراف پایتخت تصریح نمود: شهرداری با این اقدام به دنبال سرمایه‌ اندوزی می باشد.

رضوی با بیان اینکه شهرداری تهران باید با ارائه طرح ها و پروژه های جدید برای جمعیت مستقر خود مسائل را حل کند نه اینکه به سطح محدوده شهر بیفزاید، عنوان داشت: شهرداری تهران اراضی روستایی را ارزان قیمت به نام طرح جدید شهرداری تملک کرده و با این کار اقدام به سرمایه‌اندوزی می‌کند.

معاونت مناطق محروم در ادامه اظهار نمود: با تملک اراضی توسط شهرداری قیمت زمین‌های مذکور افزایش یافته و در این بین آن افرادی که ضرر می‌بیند؛ روستاییان و ساکنان این مناطق هستند.

وی در انتها با اظهار تاسف از غفلت شورای عالی شهرسازی و معماری از‌ این موضوع و ظلم در حق روستاییان اظهار داشت: در روستا‌ها اراضی با عنوان زمین کشت روستایی وجود دارد که شهرداری این زمین ها را تغییر کاربری داده و تملک می‌کند، چنانکه امروز از منطقه کن و سولقان تا منطقه امامزاده داوود روستایی نبوده که توسط شهرداری تهران تملک نشده باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*