خانه » صنعت و معدن » مالیات پرداختی از مشکلات اصلی تولیدکننده در اقتصاد امروز
مالیات پرداختی از مشکلات اصلی تولیدکننده در اقتصاد امروز
مالیات پرداختی از مشکلات اصلی تولیدکننده در اقتصاد امروز

مالیات پرداختی از مشکلات اصلی تولیدکننده در اقتصاد امروز

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال در استان کرمان در زمینه مالیات پرداختی ۳۱ درصد رشد داشتیم و این استان رتبه اول در کشور در زمینه پرداخت مالیات می باشد، اما این مالیات‌ پرداختی برای تولیدکننده بسیار دست و پاگیر است.

احمد انارکی محمدی در سالن آمفی تئاتر فجر مجتمع مس سرچشمه با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و قائم مقام وزیر صنعت اظهار داشت: امروزه کشور با بحران بی آبی دست و پنجه نرم می‌کند و مصرف آب را در این شرایط بحرانی به خوبی مدیریت کنیم تا مشکلی پیش نیاید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینکه شهرستانهای رفسنجان و انار نیز دچار بحران خشکسالی شده اند، اظهار داشت: ۱۳ درصد سطح زیر کشت در شهرستان رفسنجان زیرپوشش آبیاری تحت فشار می باشد و عدم یکپارچگی یکی دیگر از مشکلات این منطقه به شمار می رود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: حمایت از کارگران امری ضروری می‌باشد به این دلیل که نیروی انسانی بزرگترین سرمایه کشور است اما کمتر توجهی به این نیروها می‌شود و انتظار داریم شرکت ملی صنایع مس ایران توجه بیشتری به منابع انسانی خود نماید.

ضرورت حل مشکل مالیات پرداختی و گردش مالی در مناطق

وی از ضرورت گردش مالی شرکت‌های هر منطقه در بانک‌های همان منطقه سخن به میان آورده و بیان نمود: ۱۱ واحد دانشگاهی در رفسنجان وجود دارند که تقویت این دانشگاهها به نفع صنعت است و باید ارتباط صنعت با دانشگاه تقویت گردد.

محمدی انارکی با بیان این مطلب که اخیرا قرار شده است یک درصد آلایندگی برای پژوهش به دانشگاه‌ها اختصاص یابد، افزود: گاهی برای یک موافقت اصولی باید با چندین دستگاه هماهنگی ایجاد کنیم و نهایتا به نتیجه‌ای نمی رسیم که این نشان دهنده وضع نابسامان در بخش تولید و مشکلات صنعتگران می‌باشد.

وی در انتهای جلسه خاطر نشان ساخت: امسال در استان در زمینه مالیات پرداختی ۳۱ درصد افزایش داشتیم و استان کرمان رتبه اول در کشور در این زمینه داراست، اما این مالیات ها برای تولیدکننده بسیار دست و پاگیر است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

حق التدریس در موسسات آموزش عالی مشمول مالیات ۱۰ درصدی خواهد بود

حق التدریس در موسسات آموزش عالی مشمول مالیات ۱۰ درصدی خواهد بود

با ابلاغ قانون اصلاح ماده ۸۶ قانون مالیاتهای مستقیم از سوی رئیس جمهور، حق التدریس ...