خانه » اقتصاد دیجیتال » کشف محوله غیرقانونی تجهیزات رایانه‌ای و تصویربرداری
کشف محوله غیرقانونی تجهیزات رایانه‌ای و تصویربرداری
کشف محوله غیرقانونی تجهیزات رایانه‌ای و تصویربرداری

کشف محوله غیرقانونی تجهیزات رایانه‌ای و تصویربرداری

یک محموله بزرگ حاوی ۵ کانتینر از تجهیزات خاص رایانه‌ای و تصویربرداری توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در شهر تهران کشف شد همچنین طی این عملیات تعدادی سرورهای پرقدرت شناسایی شد که برای مصارف خاصی همچون پشتیبانی سامانه‌های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

قاسم خورشیدی با اشاره به کشف ۵ کانتینر از تجهیزات خاص رایانه‌ای توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در شهر تهران اظهار نمود: با همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران، سربازان گمنام امام زمان (عج) یک محموله بزرگ تجهیزات خاص رایانه‌ای که شامل ۵ کانتینر بود را از یکی از گمرکات مرزی مورد رصد و پیگیری نامحسوس خود قرار دادند و پس از شناسایی ۲ مالک اصلی این محموله بزرگ، طی عملیاتی، این ۵ کانتینر را توقیف نمودند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پس از توقیف این محموله، با بیان اینکه این محموله با اظهارنامه خلاف واقع وارد کشور شده بود، اظهار داشت: پس از شناسایی این محموله با همکاری گمرک و پس از توقیف ۵ کانتینر محموله مذکور، ماموران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی موفق به کشف تعداد بسیاری مینی کامپیوتر، دوربین‌های تصویربرداری سینمایی که ارزش هریک از آنها بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برآورد شد و تعدادی سرورهای عظیم و بسیار پر قدرت شدند که ارزش ریالی هریک از این سرورها بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان برآورد می شود.

ادامه صورت برداری از تجهیزات کانتینرهای حاوی محموله غیرقانونی

وی در ادامه افزود: سرورهای عظیم کشف شده در این محموله غیر قانونی به قدری پر قدرت هستند که گفته می‌شود برای مصارف خاص همچون پشتیبانی سامانه‌های بزرگ از جمله سامانه‌های بانکی پر ترافیک کاربرد دارند.

خورشیدی در انتها با بیان اینکه صورت برداری از کالاهای قاچاق مکشوفه این ۵ کانتینر ادامه دارد، گفت: با توجه به حجم انبوه کالاهای این محموله، صورت برداری از کالاهای قاچاق کشف شده در این عملیات همچنان ادامه دارد ولی برآوردهای اولیه حاکی از ارزش ریالی کالاهای صورت برداری شده، بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال است.

به گفته خورشیدی این محموله با اظهارنامه خلاف واقع و در قالب تین به کشور وارد شده و خبرهای تکمیلی متعاقباً در این خصوص اعلام خواهد گردید.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ورود قاچاقی ۲۰ الی ۳۰ میلیارد نخ سیگار به داخل کشور

ورود قاچاقی ۲۰ الی ۳۰ میلیارد نخ سیگار به داخل کشور

عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی اظهار داشت: ما می‌گوییم بین ۷۰ الی ۸۰ ...