خانه » سایر » نایب رئیس مجلس : پزشکان باید در یک محل کار کنند
نایب رئیس مجلس : پزشکان باید در یک محل کار کنند
نایب رئیس مجلس : پزشکان باید در یک محل کار کنند

نایب رئیس مجلس : پزشکان باید در یک محل کار کنند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی گفت: پزشکان باید در یک محل کار کنند و حق ندارند در دو محل مشغول به کار شوند و ما باید از حق دفاع کنیم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، مسعود پزشکیان در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی ماده ۸۹ لایحه برنامه ششم توسعه کشور  که در رابطه با تکالیف وزارت بهداشت بود، گفت: پیرو صحبت های صبح یکی از شواهدی که دارم، این است که ما و در واقع دنیا معتقدیم که پزشک حق ندارد برای یک مریض نسخه ای نوشته یا عملی انجام دهد، بعد مریض را به حال خود رها کرده و جای دیگر برود، اگر مریض خونریزی کرد، ما که ادعا داریم جان بیماران برای ما مهم است، دکتر را باید کجا پیدا کنیم؟

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: پزشکان مریض را عمل می کنند و یا نسخه می نویسند، حال باید دنبال پزشک برای ادامه کار بگردیم.

پزشکیان تصریح نمود: کسی که ادعا می کند که جان مریض برای وی بسیار مهم می باشد، در همان بیمارستان که متعهد شده باید ببینید چند نفرشان حضور دارند؟! این قوانین باعث شده که نتوانیم در بیمارستان دولتی پزشک را پیدا کنیم.

نایب رئیس مجلس : ما از حق دفاع می کنیم

نایب رئیس مجلس در ادامه افزود: پزشکان باید در یک محل کار کنند و حق ندارند در دو محل کار کنند. ما از جناح خود دفاع نمی کنیم بلکه از حق دفاع می کنیم. حق این نیست که اجازه بدهیم هر کسی هر جایی دلش خواست کار کند و جوابگوی کسی نباشد.

وی همچنین اظهار نمود: ساختار ما موجب شده که جوابگویی وجود نداشته باشد،؛ به اسم محرومان ولی به کام گردن کلفتان قانون ننویسیم. ما باید قانونی بنویسیم که کسی حق نداشته باشد در چارچوب قانون از قانون فرار کند و درسیستم دولتی به مریض نمی رسند و خدمتی ارائه نمی شود و می گویند رزیدنت شما را عمل می کند؛ ولی درخارج از بیمارستان دولتی ما شما را عمل می کنیم.

پزشکیان در انتها با بیان اینکه یک پزشک نباید دکان باز کند، گفت: به طور مثال یک پزشک نباید در ۱۰ جا کار کند و نتواند پاسخگوی تمام مریضان باشد، اگر پزشکان متعهد می شوند، باید جوابگوی تمام بیماران خود باشند؛ بنابراین خواهش می کنم به این بند رأی ندهید.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نظر رئیس جمهور بر مدیریت قیمت ارز و جلوگیری از رشد آن

نظر رئیس جمهور بر مدیریت قیمت ارز و جلوگیری از رشد آن

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در جلسه روز گذشته مجلس موضوع بودجه‌ریزی ...