خانه » اقتصاد دیجیتال » اعتراض مردم از سرعت پایین اینترنت به بیان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
اعتراض مردم از سرعت پایین اینترنت به بیان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
اعتراض مردم از سرعت پایین اینترنت به بیان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

اعتراض مردم از سرعت پایین اینترنت به بیان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اعتراضات بسیار زیاد مردم نسبت به پهنای باند و سرعت کم اینترنت، اظهار داشت: پهنای باند اینترنت تا پایان امسال به ۱۰ هزار گیگابایت در ثانیه، تقریبا معادل دو و نیم برابر سرعت اینترنت در وضعیت فعلی افزایش خواهد یافت.

محمود واعظی با اشاره به اینکه پهنای باند و سرعت اینترنت در حال حاضر در کشور اعتراضات بسیار زیاد مردم را به همراه داشته است اظهار نمود: در مورد این نارضایتی باید بگویم امروز نیاز مردم به اینترنت واقعیتی بسیار مهم و انکار ناپذیر است که وجود دارد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، همچنین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در ابتدای این دولت تعداد کل کاربران اینترنت در سراسر کشور ۳٫۵ میلیون نفر بوده  ولی در حال حاضر تعداد کاربران به بیش از ۳۸ میلیون کاربر رسیده است خاطر نشان کرد: پهنای باند که در گذشته ۶۲۴ گیگابایت در ثانیه بود با تلاش دولت و سازمان های مربوطه به بیش از ۴ هزار گیگابایت در ثانیه افزایش پیدا کرده است.

اجرای سه پروژه بزرک توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

واعظی با اشاره به اینکه سه پروژه بزرگ دیگر در این زمینه در دست اجرا داریم و پهنای باند تا پایان امسال به ۱۰ هزار گیگابایت در ثانیه معادل دو و نیم برابر وضعیت فعلی افزایش خواهد یافت، اعلام نمود: شبکه ملی اطلاعات در هفته دولت به بهره‌برداری نهایی خواهد رسید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه اظهار داشت: خدمات بسیار زیادی اکنون از طریق وزارتخانه و سازمان‌ها و بخش‌های مختلف و مرتبط در حال ارائه می باشد و جوانان این کشور در حال برنامه‌نویسی بومی در این زمینه هستند.

واعظی در انتها خاطرنشان ساخت: امیدواریم در آینده نزدیک و با توجه به این که اقدامات در حال انجام، کاملا داخلی و بومی است، نیازمندی‌ها به سرعت بالای اینترنت برطرف شود و سرعت افزایش یابد و بتوانیم خدماتی با کیفیت بهتر و تعرفه پائین‌تر به مردم ارائه دهیم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*