خانه » سایر » دبیرکل انجمن‌های صنفی کارگران: رشد اقتصادی بدون افزایش رفاه
دبیرکل انجمن‌های صنفی کارگران: رشد اقتصادی بدون افزایش رفاه
دبیرکل انجمن‌های صنفی کارگران: رشد اقتصادی بدون افزایش رفاه

دبیرکل انجمن‌های صنفی کارگران: رشد اقتصادی بدون افزایش رفاه

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران اظهار داشت رشد اقتصادی، بدون افزایش سطح رفاه و درآمد مردم بی معنی است و اگر مردم چنین چیزی را در زندگی احساس کنند رشد اقتصادی را هم به راحتی لمس خواهند کرد.

هادی ابوی بیان داشت: رشد اقتصادی در برخی حوزه‌ها ایجاد شده و قطعا دلیلش افزایش تولید نفت بوده است چون ما غیر از نفت نمی‌توانیم درآمد دیگری متصور باشیم و وابسته به دلارهای نفتی هستیم اما رشد واقعی و ملموس زمانی است که بنگاههای تولیدی هم از این سود منتفع گردند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی در ادامه گفت: وقتی رشد اقتصادی اتفاق می‌افتد باید سطح زندگی، ‌ رفاه و درآمد مردم هم تفاوت کند تنها در این صورت است که رشد اقتصادی احساس می‌شود یعنی اگر وضع معیشتی مردم و قشر ضعیف جامعه از این چیزی که هست بهتر شود می‌توان رشد اقتصادی را پذیرفت.

تحول اقتصادی بدون رشد اقتصادی از دید کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران

ابوی بیان داشت: در چند ماه گذشته هیات‌های تجاری و خارجی یکی پس از دیگری آمدند و رفتند و از گسترش مناسبات و سرمایه‌گذاری در ایران استقبال کردند ولی این هیات‌های خارجی چه مقدار سرمایه وارد کشور کردند و از محل این سرمایه‌گذاری‌ها بازار کار، تولید و گردشگری ما چقدر رونق گرفته است؟

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران تاکید داشت: مراودات ما قطعا باید سودمند بوده و بازخورد این رفت و آمدها تاثیرگذار باشد و نباید فرضا منجر به این امر گردد که در پراید را از چین وارد کنیم و همان فرصتهای قبلی را هم از ما بگیرند و مراوده به شرط کالای وارده به داحل کشور باشد.

این مقام مسئول کارگری در انتها با تاکید بر اینکه تحول اقتصادی با رشد اقتصادی تفاوت بسیاری دارد، گفت: از اینکه شرکتهای خارجی‌ برای تحول در اقتصاد ایران، تکنولوژی نوین وارد کنند و این تجهیزات را در بنگاههای تولیدی به کار بگیرند استقبال می‌کنیم ولی این کار نباید منجر به راکد شدن مجموعه‌های دیگر و اخراج و تعدیل نیروهای کار داخلی گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اقتصاد ایران در بهره‌وری جایی نداشته و رشد اقتصادی با اتلاف منابع همراه است

اقتصاد ایران در بهره‌وری جایی نداشته و رشد اقتصادی با اتلاف منابع همراه است

معاون پارلمانی وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اقتصاد ایران در بهره‌وری جایی نداشته و ...