خانه » سایر » دبیرکل انجمن‌های صنفی کارگران: رشد اقتصادی بدون افزایش رفاه
دبیرکل انجمن‌های صنفی کارگران: رشد اقتصادی بدون افزایش رفاه
دبیرکل انجمن‌های صنفی کارگران: رشد اقتصادی بدون افزایش رفاه

دبیرکل انجمن‌های صنفی کارگران: رشد اقتصادی بدون افزایش رفاه

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران اظهار داشت رشد اقتصادی، بدون افزایش سطح رفاه و درآمد مردم بی معنی است و اگر مردم چنین چیزی را در زندگی احساس کنند رشد اقتصادی را هم به راحتی لمس خواهند کرد.

هادی ابوی بیان داشت: رشد اقتصادی در برخی حوزه‌ها ایجاد شده و قطعا دلیلش افزایش تولید نفت بوده است چون ما غیر از نفت نمی‌توانیم درآمد دیگری متصور باشیم و وابسته به دلارهای نفتی هستیم اما رشد واقعی و ملموس زمانی است که بنگاههای تولیدی هم از این سود منتفع گردند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی در ادامه گفت: وقتی رشد اقتصادی اتفاق می‌افتد باید سطح زندگی، ‌ رفاه و درآمد مردم هم تفاوت کند تنها در این صورت است که رشد اقتصادی احساس می‌شود یعنی اگر وضع معیشتی مردم و قشر ضعیف جامعه از این چیزی که هست بهتر شود می‌توان رشد اقتصادی را پذیرفت.

تحول اقتصادی بدون رشد اقتصادی از دید کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران

ابوی بیان داشت: در چند ماه گذشته هیات‌های تجاری و خارجی یکی پس از دیگری آمدند و رفتند و از گسترش مناسبات و سرمایه‌گذاری در ایران استقبال کردند ولی این هیات‌های خارجی چه مقدار سرمایه وارد کشور کردند و از محل این سرمایه‌گذاری‌ها بازار کار، تولید و گردشگری ما چقدر رونق گرفته است؟

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران تاکید داشت: مراودات ما قطعا باید سودمند بوده و بازخورد این رفت و آمدها تاثیرگذار باشد و نباید فرضا منجر به این امر گردد که در پراید را از چین وارد کنیم و همان فرصتهای قبلی را هم از ما بگیرند و مراوده به شرط کالای وارده به داحل کشور باشد.

این مقام مسئول کارگری در انتها با تاکید بر اینکه تحول اقتصادی با رشد اقتصادی تفاوت بسیاری دارد، گفت: از اینکه شرکتهای خارجی‌ برای تحول در اقتصاد ایران، تکنولوژی نوین وارد کنند و این تجهیزات را در بنگاههای تولیدی به کار بگیرند استقبال می‌کنیم ولی این کار نباید منجر به راکد شدن مجموعه‌های دیگر و اخراج و تعدیل نیروهای کار داخلی گردد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

سرمایه‌گذاری خارجی در کشور بعد از برجام حدود 10 برابر افزایش داشته است

سرمایه‌گذاری خارجی در کشور بعد از برجام حدود ۱۰ برابر افزایش داشته است

ضمن اشاره به برگزاری منظم نشست سران قوا و وجود تفاهم کامل بین رئیسان سه ...