خانه » بانک و بیمه » استقلال بانک مرکزی یکی از مهمترین اهداف اقتصاد مقاومتی
استقلال بانک مرکزی یکی از مهمترین اهداف اقتصاد مقاومتی
استقلال بانک مرکزی یکی از مهمترین اهداف اقتصاد مقاومتی

استقلال بانک مرکزی یکی از مهمترین اهداف اقتصاد مقاومتی

ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی با بررسی پیاده سازی اقتصاد مقاومتی به این نکته اشاره نمود که مهمترین موضوع در اقتصاد مقاومتی اصل استقلال بانک مرکزی و استقلال نهاد سیاست‌گذار پولی است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین،  ولی الله سیف در جلسه ارزیابی و بررسی عملکرد بانک مرکزی در بخش طرح ‌های اقتصاد مقاومتی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری که در محل این بانک تشکیل شده بود، گفت:‌ مهم‌ترین موضوع در اقتصاد مقاومتی اصل استقلال بانک مرکزی و استقلال نهاد سیاستگذار پولی کشور می باشد.

در این جلسه همچنین موارد مربوط به فعالیت‌های بانک مرکزی درباره پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی و عملی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پیش از سخنرانی رئیس کل بانک مرکزی، پیمان قربانی معاون اقتصادی، فرشاد حیدری معاون نظارتی، علی کرمانشاه معاون فناوری های نوین و غلامعلی کامیاب معاون ارزی بانک مرکزی گزارشاتی را درباره حوزه های کاری خود را در جلسه ارائه نمودند.

با عنایت به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، دستور اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از جانب رئیس جمهوری اسلامی ایران صادر شده و می بایست اقدامات بایسته برای جلب مشارکت گسترده همه نهادها و آحاد جامعه در فعالیت های اقتصادی برای دستیابی به رشد پویا و مداوم و نیز تحقق اهداف سند چشم‌‌انداز بیست‌‌ساله ساماندهی گردد.

استقلال بانک مرکزی و مرجع سیاست گذار پولی در راستای اقتصاد مقاومتی

بانک مرکزی نیز در این جهت باید تدابیر پولی، اعتباری و ارزی متناسب با این سیاست‌ها را تهیه و جهت تصویب در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار دهد.

هیئت وزیران در جلسه ۲۹ شهریور سال گذشته در اجرای سیاست ‌های ابلاغی مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی و به استناد اصل صد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را به منظور بررسی، تصویب و ساماندهی برنامه های اقتصاد مقاومتی و نظارت بر عملیات اجرایی آنها، تشکیل داد.

ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهوری و با عضویت وزرای امور اقتصادی و دارایی، وزیر نفت، نیرو، کشور، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، معاون امور مجلس رئیس‌جمهوری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، مشاور اقتصادی رئیس‌جمهوری و رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی و سه نفر اقتصاددان که توسط رئیس ستاد انتخاب شده اند، تشکیل شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش چهار درصدی ارزش و هشت درصدی وزن تولیدات صادراتی بخش معدن

افزایش چهار درصدی ارزش و هشت درصدی وزن تولیدات صادراتی بخش معدن

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از افزایش چهاردرصدی ارزش و ...