خانه » خودرو و حمل و نقل » گسترش حمل و نقل ریلی با پروژه دو خطه کردن بندرعباس-اصفهان
گسترش حمل و نقل ریلی با پروژه دو خطه کردن بندرعباس-اصفهان
گسترش حمل و نقل ریلی با پروژه دو خطه کردن بندرعباس-اصفهان

گسترش حمل و نقل ریلی با پروژه دو خطه کردن بندرعباس-اصفهان

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت و ضرورت ارتقای ظرفیت حمل و نقل ریلی و جاده‌ای کشور، از پیشرفت بیش از ۶۰ درصدی در پروژه دو خطه کردن راه آهن بندرعباس – اصفهان خبر داد.

عباس آخوندی در پایان سفر استانی خود به استان یزد در جمع خبرنگاران در مورد دستاوردهای سفر خود به این استان، اظهار نمود: پروژه تفت به سمت سورمق یک کریدور جنوب غربی به سمت شمال شرقی می باشد که طول آن ۱۹۲ کیلومتر بوده و خوشبختانه بخش عمده‌ای از این طرح زیر بار است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی در ادامه بیان کرد: علیرغم این اتفاق هنوز ۴۴ کیلومتر هم در منطقه علی آباد که شاید تنها منطقه برفگیر و سردسیر استان یزد باشد اجرا نشده بود و خوشبختانه در این سه سال این پروژه اجرا و به اتمام رسید.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که این طرح در منطقه کوهستانی و صعب العبوری بود، اظهار داشت: این طرح یکی از طرح های بسیار مهم برای کریدور ملی ایران بود که نقش بسیار مهمی در توسعه استان یزد نیز خواهد داشت.

تسهیل حمل و نقل و تجارت از اهداف پروژه

آخوندی گفت: این طرح در جهت تسهیل تجارت، حمل و نقل و همچنین کاهش تصادفات در این ناحیه اجرایی شد و خوشبختانه زمینه توسعه استان و کشور را بیش از پیش فراهم نموده است.

این مقام مسئول همچنین بیان کرد: در حال حاضر نیز در حوزه راه آهن دو پروژه بسیار مهم داشتیم که یکی طرح بافق به سمت اصفهان که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که ما از بندرعباس به سمت بافق را دو خطه داریم، ولی از بافق به سمت اصفهان که یک گلوگاه بسیار بزرگ در حوزه راه آهن ما است راه آهن تک خطه بود.

وی  در انتها خاطر نشان ساخت: در سفر پیشین رئیس جمهوری هم برنامه‌ریزی کرده بودیم که این مسیر دو خطه شود که عملیات آغاز شده و امروز شاهد بیش از ۶۰ درصد پیشرفت در این پروژه حیاتی هستیم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

توسعه حمل و نقل ریلی مصداق عینی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی

توسعه حمل و نقل ریلی مصداق عینی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی

سعید محمدزاده مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران درباره نقش توسعه ریلی در تحقق شعار ...