خانه » بازرگانی » عمیق بودن زخم تحریم ها از دید رئیس اتاق بازرگانی ایران
عمیق بودن زخم تحریم ها از دید رئیس اتاق بازرگانی ایران
عمیق بودن زخم تحریم ها از دید رئیس اتاق بازرگانی ایران

عمیق بودن زخم تحریم ها از دید رئیس اتاق بازرگانی ایران

رئیس اتاق بازرگانی ایران زخمهای حاصل از تحریم‌ها را زخمهای عمیقی و بزرگی دانست و گفت انتظار اینکه این زخمها در فاصله کوتاه یا با اقدامات اورژانسی به زودی ترمیم یابد، نیست ولی با این وجود نباید از اقدامات اورژانسی غافل گردیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران در همایش تجلیل از صادرکنندگان برتر استان گلستان ضمن تقدیر و تشکر از صادرکنندگان اظهار نمود: با وجود موانع بسیاری که هنوز بر سر راه صادرکنندگان وجوددارد، توانستند نام ایران را همچنان بر لوح سپهر بازارها نگه دارند و این جای تقدیر و تشکر دارد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی با بیان اینکه در دنیای امروز صادرات را به عنوان نوک پیکان اقتصادی برآورد می کنند، عنوان نمود: صادرات زمانی به این نقش دست می یابد که از پشتوانه تولید قوی برخوردار باشد.

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار در کشور صادرات بر واردات پیشی گرفته است، گفت: با ان وجود این اتفاق همه ظرفیت صادرات ما نیست و ظرفیت صادرات ما خیلی بیشتر از این ارقام و اعدادی است که اکنون به آن رسیدیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران در ادامه تصریح نمود: در حال حاضر خوشبختانه اتفاقات خوبی را در کشور شاهدیم، اینکه با تلاشهای فراوان مسئولین دیوار بلند تحریم های ظالمانه شکسته شده است.

وی همچنین دیپلماسی کشور را یکی از بخش های فعال خواند و گفت: باید پیوند خیلی خوب و مناسبی بین دیپلماسی سیاسی و دیپلماسی اقتصادی برقرار گردد.

تشکیل دپارتمان ویژه استانهای مرزی توسط اتاق بازرگانی ایران

رئیس اتاق بازرگانی ایران، دپارتمان ویژه برای استانهای مرزی کشور و تشکیلاتی کار کردن را از برنامه های آینده این اتاق برای بخش خصوصی عنوان نمود.

شافعی از ایجاد نقشه توسعه منطقه‌ای در استانهای مرزی توسط اتاق بازرگانی ایران و با کمک اتاق بازرگانی استان گلستان خبرداد و افزود: با توجه به اینکه وزرات کشور هم این دیدگاه را تایید می کند، امیدواریم با تفویض اختیار مدیران، توجه بیشتری به این استان شود تا این امر موجبات توسعه استان را بیش از پیش فراهم نماید.

استاندار گلستان نیز در این همایش ضمن برجسته خواندن اقدام های اقتصادی دولت در سال های اخیر، اظهار داشت: بدخواهانی وجود دارند که می خواهند امید، مشارکت و اعتماد مردم را از بین برند.

حسن صادقلو در ادامه بیان کرد: لازم است در هر صورت برای تدوام امید و به تبع آن مشارکت در جامعه، سیر اقدامات دولت را طی سه سال اخیر مرور کنیم.

وی همچنین با اعلام ایجاد بیش از ۵۰۰ کارگزاری با خارج و گشایش ال سی عنوان نمود: یکی از آسیبهای موجود مستقل عمل کردن برخی بنگاهها در بحث صادرات است و از آنجا که بنگاه کوچک اقتصادی خودش نمی تواند به صادرات مشغول شود، لذا باید هلدینگ‌های قدرتمندی ایجاد گردند تا در جهت صادرات پر قدرت استفاده شود.

وی از تشکیل ۲۳ جلسه کارگروه تسهیلات استان گلستان خبر داده و گفت: به ۳۱۲ واحد تولیدی در استان بالغ بر ۳۸۴ میلیارد تومان تسهیلات اعطا شده است.

صادقلو در انتها خواستار حذف مجوزها و استعلام هایی شد که بیهوده سبب از بین رفتن منزلت سرمایه گذار می شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بودجه‌ریزی موجب بزرگ‌تر شدن دولت و تنگ شدن فضا برای بخش خصوصی

بودجه‌ریزی موجب بزرگ‌تر شدن دولت و تنگ شدن فضا برای بخش خصوصی

طبق اظهارات رئیس اتاق بازرگانی ایران، نحوه بودجه‌ریزی منجر به بزرگ‌تر شدن دولت و تنگ ...