خانه » اخبار جهان » شروع ۱۴۰ پروژه صنعتی و تجاری بین ایران و روسیه
شروع 140 پروژه صنعتی و تجاری بین ایران و روسیه
شروع ۱۴۰ پروژه صنعتی و تجاری بین ایران و روسیه

شروع ۱۴۰ پروژه صنعتی و تجاری بین ایران و روسیه

ایران و روسیه با اجرای ۱۴۰ پروژه فیزیکی و غیرفیزیکی همکاری های صنعتی و تجاری را شروع کردند که این پروژه ها در مدت ۵ سال انجام خواهد گرفت.

نقشه راه همکاری های مشترک صنعتی و تجاری پنج ساله ایران و فدراسیون روسیه پس از تدوین به امضای مسئولان متناظر دولتی در دو کشور رسید تا نقطه شروع مهمی برای انجام پروژه‌های مشترک فیزیکی و غیرفیزیکی از نوع صنعتی و تجاری بین کشور ایران و فدراسیون روسیه باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، برنامه ریزی انجام گرفته به این صورت است که حدود ۱۴۰ پروژه صنعتی و تجاری از هر دو کشور مدنظر قرار گیرند که این پروزه ها در بخش‌های مختلفی از جمله خودرو، صنعت هوایی، بازرگانی، حمل و نقل و … خواهند بود.

سهم هر کشور از ۱۴۰ پروژه در نظر گرفته شده برای این همکاری ها  شده معادل ۷۰ پروژه خواهد بود که با همکاری بخش‌های خصوصی دو کشور و نیز بخش‌های دولتی ایران و روسیه از جمله شرکت‌های ایمیدرو و سایر شرکت‌های مرتبط انجام خواهد پذیرفت.

این نقشه راه در نظر گرفته شده پروژه محور بوده و دارای بازده زمانی پنج ساله است که با امضای مسئولان متناظر دو کشور به صورت رسمی زمان‌بندی ۵ ساله آغاز شده است.

زمینه فعالیت پروژه های صنعتی و تجاری ایران و روسیه

پروژه‌های تعریف شده در این نقشه راه همکاری‌های مشترک صنعتی و تجاری، صرفا فیزیکی نیست و شامل پروژه‌های غیر فیزیکی نظیر خدمات فنی و مهندسی، توسعه صادرات، انتقال دانش فنی و سایر پروژه‌های غیرفیزیکی نیز می شود.

این نقشه راه پس از تدوین به امضای معاونان وزیر ایران و روسیه رسیده است و کارگروه‌های مربوطه شکل گرفته‌اند تا با دستگاه‌های مرتبط در دو کشور مکاتبات لازم را انجام داده و جلسات مشترک بین شرکت‌های متقاضی ایران و روسیه برگزار نمایند.

مدیرکل دفتر بازرگانی کشورهای اروپا، آمریکا و کشورهای مشترک‌المنافع سازمان توسعه تجارت ایران با اعلام این خبر، در انتها ابراز امیدواری کرد تا نقشه راه همکاری‌های مشترک صنعتی و تجاری پنج ساله ایران و فدراسیون روسیه سرفصل جدیدی به منظور همکاری‌های اقتصادی دو کشور و نیز در دوران پسا برجام باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دور تازه مذاکرات با مدیران نفتی ایران توسط شرکت‌های نفتی روسیه

دور تازه مذاکرات با مدیران نفتی ایران توسط شرکت‌های نفتی روسیه

شرکت‌های نفتی روسیه در آستانه سفر رئیس‌جمهوری کشور خود به تهران، دور تازه مذاکرات را ...