خانه » اخبار جهان » شروع ۱۴۰ پروژه صنعتی و تجاری بین ایران و روسیه
شروع 140 پروژه صنعتی و تجاری بین ایران و روسیه
شروع ۱۴۰ پروژه صنعتی و تجاری بین ایران و روسیه

شروع ۱۴۰ پروژه صنعتی و تجاری بین ایران و روسیه

ایران و روسیه با اجرای ۱۴۰ پروژه فیزیکی و غیرفیزیکی همکاری های صنعتی و تجاری را شروع کردند که این پروژه ها در مدت ۵ سال انجام خواهد گرفت.

نقشه راه همکاری های مشترک صنعتی و تجاری پنج ساله ایران و فدراسیون روسیه پس از تدوین به امضای مسئولان متناظر دولتی در دو کشور رسید تا نقطه شروع مهمی برای انجام پروژه‌های مشترک فیزیکی و غیرفیزیکی از نوع صنعتی و تجاری بین کشور ایران و فدراسیون روسیه باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، برنامه ریزی انجام گرفته به این صورت است که حدود ۱۴۰ پروژه صنعتی و تجاری از هر دو کشور مدنظر قرار گیرند که این پروزه ها در بخش‌های مختلفی از جمله خودرو، صنعت هوایی، بازرگانی، حمل و نقل و … خواهند بود.

سهم هر کشور از ۱۴۰ پروژه در نظر گرفته شده برای این همکاری ها  شده معادل ۷۰ پروژه خواهد بود که با همکاری بخش‌های خصوصی دو کشور و نیز بخش‌های دولتی ایران و روسیه از جمله شرکت‌های ایمیدرو و سایر شرکت‌های مرتبط انجام خواهد پذیرفت.

این نقشه راه در نظر گرفته شده پروژه محور بوده و دارای بازده زمانی پنج ساله است که با امضای مسئولان متناظر دو کشور به صورت رسمی زمان‌بندی ۵ ساله آغاز شده است.

زمینه فعالیت پروژه های صنعتی و تجاری ایران و روسیه

پروژه‌های تعریف شده در این نقشه راه همکاری‌های مشترک صنعتی و تجاری، صرفا فیزیکی نیست و شامل پروژه‌های غیر فیزیکی نظیر خدمات فنی و مهندسی، توسعه صادرات، انتقال دانش فنی و سایر پروژه‌های غیرفیزیکی نیز می شود.

این نقشه راه پس از تدوین به امضای معاونان وزیر ایران و روسیه رسیده است و کارگروه‌های مربوطه شکل گرفته‌اند تا با دستگاه‌های مرتبط در دو کشور مکاتبات لازم را انجام داده و جلسات مشترک بین شرکت‌های متقاضی ایران و روسیه برگزار نمایند.

مدیرکل دفتر بازرگانی کشورهای اروپا، آمریکا و کشورهای مشترک‌المنافع سازمان توسعه تجارت ایران با اعلام این خبر، در انتها ابراز امیدواری کرد تا نقشه راه همکاری‌های مشترک صنعتی و تجاری پنج ساله ایران و فدراسیون روسیه سرفصل جدیدی به منظور همکاری‌های اقتصادی دو کشور و نیز در دوران پسا برجام باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نخستین تفاهم‎نامه تامین مالی ایران پس از نمایش دونالد ترامپ

نخستین تفاهم‎نامه تامین مالی ایران پس از نمایش دونالد ترامپ

دو روز پس از نمایش ضدایرانی دونالد ترامپ، نخستین تفاهم‎نامه تامین مالی ایران با روسیه ...