خانه » سایر » افزایش اعتبار سرمایه ای در نظر گرفته شده در بودجه سال ۹۶
افزایش اعتبار سرمایه ای در نظر گرفته شده در بودجه سال 96
افزایش اعتبار سرمایه ای در نظر گرفته شده در بودجه سال ۹۶

افزایش اعتبار سرمایه ای در نظر گرفته شده در بودجه سال ۹۶

معاون رئیس جمهوری در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر گفت: ۵۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار سرمایه ای در سال ۹۵ مصوب شد که این اعتبار در لایحه بودجه سال ۹۶ به ۶۲۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است.

محمد باقر نوبخت همچنین در این نشست افزود: افزایش اعتبار توازن منطقه ای از پنج هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال به پنج هزارو ۶۶۰ میلیارد ریال در کنار افزایش اعتبار سرمایه ای از دیگر مزیت‌های لایحه بودجه برای سال آینده است. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی همچنین اظهار داشت: با برداشتن تحریم های ظالمانه علیه کشورمان، صادرات نفت از پیش بینی دو میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه به دو میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه رسیده است.

افزایش قیمت نفت علت افزایش اعتبار سرمایه ای

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطر نشان کرد: با افزایش اخیر در قیمت نفت، وضعیت اعتباری کشور بهبود پیدا کرده و توانستیم در انجام تعهدات خود گامهای مهم و اساسی برداریم.

نوبخت در ادامه گفت: از جمله این اقدام ها می توان به ۴۰۰ هزار میلیارد ریال بدهی بانکی، گندمکاران، بازنشستگان و آموزش و پرورش پرداخت و ۷۰ هزار میلیارد ریال اعتبار که به استانها ابلاغ شده است، اشاره نمود که تاکنون ۵۰ درصد از این اعتبار به دستگاههای مربوطه ابلاغ شده که از این مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال در قالب اسناد و ۱۰ هزار میلیارد ریال به صورت نقدینگی می باشد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: حضور و فعالیت چشمگیر بخش خصوصی از هدفهای مهم ستاد اقتصاد مقاومتی می باشد و رسیدگی و توجه به مطالبات و انتظارات آنها از دولت در این ستاد مد نظر است.

نوبخت همچنین گفت: هدف از ۲۴ بند اقتصاد مقاومتی، رشد اقتصادی به صورت مداوم و داشتن اقتصادی پویا است که لازمه آن اجرای تک تک این بندهاست.

وی در انتها بیان کرد: اگر رشد اقتصادی برای کشور ایجاد گردد، تولید، اشتغال پایدار مناسب و کافی برای نیروهای توانا و تحصیلکرده فراهم خواهد شد که این رشد اقتصادی در سایه سرمایه گذاری بخش دولتی و خصوصی امکان پذیر بوده و این مهم باید انجام شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

سرمایه‌گذاری خارجی در کشور بعد از برجام حدود 10 برابر افزایش داشته است

سرمایه‌گذاری خارجی در کشور بعد از برجام حدود ۱۰ برابر افزایش داشته است

ضمن اشاره به برگزاری منظم نشست سران قوا و وجود تفاهم کامل بین رئیسان سه ...