خانه » خودرو و حمل و نقل » پیشنهاد نامگذاری ۵ آذر ماه به عنوان روز ایمنی راه آهن
پیشنهاد نامگذاری 5 آذر ماه به عنوان روز ایمنی راه آهن
پیشنهاد نامگذاری ۵ آذر ماه به عنوان روز ایمنی راه آهن

پیشنهاد نامگذاری ۵ آذر ماه به عنوان روز ایمنی راه آهن

وزیر راه و شهرسازی با پیشنهاد تعیین ۵ آذر به عنوان روز ایمنی راه آهن گفت: وظیفه ما در بعد از سوانح، بررسی و تعیین قصورها و از طرفی عبرت و جلوگیری از تکرار حادثه است.

عباس آخوندی اظهار نمود: امیدوارم تمام تلاش‌های ما در راستای آبادانی کشور و خدمت به مردم مؤثر واقع گردد. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی افزود: چهلمین روز سانحه دلخراش برخورد دو قطار در ایستگاه هفتخوان سمنان درحالی گذشت که طی آن تعدادی از هموطنان عزیز خود را از دست دادیم. به همین خاطر به هیچ وجه نباید این روز را از یاد برد بلکه مدیرعامل راه آهن نیز باید این روز را روز ایمنی راه آهن نامگذاری کند تا هر سال در این روز ضمن گرامیداشت، تجربیات خود را در جهت توسعه ایمنی راه آهن به اشتراک بگذاریم.

آخوندی خاطرنشان کرد: وظیفه ما در پس سوانح، بررسی و تعیین قصورها و از طرفی عبرت و جلوگیری از تکرا این قبیل حوادث  است.

پروژه نت اولویت دوم بعد از ایمنی راه آهن

وی در ادامه با اشاره به پروژه نت (نگهداری و تعمیر) اظهار داشت: نگهداری دارایی‌های فیزیکی و مدیریت دارایی‌های عمومی در ایران امری بسیار مهم بوده و در صورتی که مدیریت دارایی‌های راه آهن به سایر بخش‌ها اضافه گردد مجموع این دارایی‌ها به هزاران هزار میلیارد خواهد رسید.

عضو کابینه دولت یازدهم درباره چگونگی افزایش نرخ بهره‌وری از مدیریت دارایی و همچنین نرخ بهره‌وری اقتصادی و مالی اظهار داشت: مدیریت دارایی یکی از بحث‌های اصلی مدیریت کلان اقتصادی در ایران بوده که در این خصوص اقدامات گسترده‌ای در دولت در حال انجام است. همچنین پرداختن راه آهن کشور به این موضوع از حیث تعمیر و نگهداری باعث خرسندی است.

وزیر راه و شهرسازی در انتها با اشاره به وقوع حادثه ریلی دو قطار یادآور شد: هرچند با وقوع این حادثه همه از نظر روحی و روانی در تنگنا قرار گرفته و متاسف شدیم اما امیدوارم یک لحظه از خدمت کردن و توسعه راه آهن دریغ نکنیم زیرا این سازمان بزرگتر از آن است که متوقف گردد. امیدواریم با عبرت گرفتن از این حادثه در جهت بهبود و توسعه راه آهن کشور گام برداریم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کریدور های ارتباطی یکی از اصلی‌ترین پایه‌های زیرساختی تمدن ایرانشهر

کریدور های ارتباطی یکی از اصلی‌ترین پایه‌های زیرساختی تمدن ایرانشهر

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ضمن اعلام این مطلب که یکی از اصلی‌ترین پایه‌های ...