خانه » خودرو و حمل و نقل » تاسیس شرکت حمل و نقل ریلی مسافری حومه‌ای در سال ۹۶
تاسیس شرکت حمل و نقل ریلی مسافری حومه‌ای در سال 96
تاسیس شرکت حمل و نقل ریلی مسافری حومه‌ای در سال ۹۶

تاسیس شرکت حمل و نقل ریلی مسافری حومه‌ای در سال ۹۶

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی مبنی بر تاسیس شرکت حمل و نقل ریلی مسافری حومه‌ای که زیر نظر مستقیم شرکت راه‌آهن فعالیت می‌کند، گفت: با توجه به تغییر مدل سکونت‌پذیری و شکل‌گیری کلان‌شهرها، هم‌اکنون ۵۰ درصد جمعیت کشور در کلان‌شهرهای کشور زندگی می کنند که با توجه به وضعیت آلودگی شدید هوا و جابه‌جایی از پیرامون به این مناطق، حمل و نقل حومه‌ای از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، عباس آخوندی با اشاره به این مطلب که روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از حومه وارد تهران می‌شوند، گفت: با توجه به حمل و نقل عمومی بسیار مهم و کاری ضروری و بنیادین می باشد.

به گفته آخوندی با تصویب این مصوبه شاهد تحول عظیمی در نظام و ساختار حمل و نقل مسافر خواهیم بود که شرکت راه‌آهن باید خود را برای اجرای این مصوبه آماده نماید. وی در ادامه گفت: اگرچه این مصوبه باید از ابتدای سال ۹۶ اجرا شود اما انتظار می‌رود شرکت راه‌آهن از همین لحظه شروع به برنامه‌ریزی برای تعریف ساختار شرکت حمل و نقل ریلی مسافری حومه‌ای کند.

حمل و نقل ریلی مسافری حومه‌ای برای کمک کاهش آلودگی هوا

وی با اشاره به مساله وارونگی هوا در فصل زمستان و تشدید آلودگی هوای کلان شهرها در این فصل بیان کرد: یکی از اقدامات مهم در جهت کاهش آلودگی هوا تاسیس شرکت حمل و نقل ریلی مسافری حومه‌ای به شمار می‌رود. علاوه بر این هرچه تردد خودروها کمتر شود ایمنی، آسایش، دقت و نظم در زندگی مردم افزایش خواهد یافت.

وزیر راه‌و‌شهرسازی در ادامه خاطرنشان ساخت: حمل و نقل حومه‌ای فقط محدود به جابه‌جایی مسافر نیست و در واقعیت قادر به تغییر رابطه سکونت‌گزینی در پیرامون شهرها خواهد بود، به‌طوری که موجب کاهش شدت علاقه مردم به زندگی در کلان‌شهرها خواهد شد.

آخوندی در انتها با اشاره به اهمیت بحث مدیریت تحول در شرکت‌ها و سازمان‌ها گفت:در صورتی که مدیران مناطق کلان شهرها از فردا موظف به مدیریت قطارهای حومه‌ای شوند با مدل‌های برنامه‌ریزی و ساختاری کاملا متفاوتی روبه‌رو خواهند شد، لذا پرورش مدیرانی که بتوانند بار مسوولیت‌های موجود را پوشش دهند از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تجارت بسیار گسترده بین ایران و قطر چه در مقاصد دو کشور و چه ترانزیت

تجارت بسیار گسترده بین ایران و قطر چه در مقاصد دو کشور و چه ترانزیت

طبق اظهارات وزیر راه و شهرسازی، تجارت بسیار گسترده ای بین ایران و قطر چه ...