خانه » اخبار جهان » هزینه های حمل و نقل عمومی در شهرهای جهان طبق آمارهای رسمی
هزینه های حمل و نقل عمومی در شهرهای جهان طبق آمارهای رسمی
هزینه های حمل و نقل عمومی در شهرهای جهان طبق آمارهای رسمی

هزینه های حمل و نقل عمومی در شهرهای جهان طبق آمارهای رسمی

طبق آمارهای رسمی متوسط قیمت یک بلیت تک سفره شهری به عنوان شاخصی از هزینه های حمل و نقل عمومی در جهان بین ۱٫۹۳تا ۳٫۲۵ یورو هزینه در بر دارد.

یک تحقیق انجام شده در سال ۲۰۱۶ مشخص کرد مردم کدام شهر جهان بیشتر از همه برای استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی هزینه خرج می کنند. اما برخلاف انتظار بسیاری از مردم، پرهزینه ترین شهر لندن نیست. براساس یک تحقیق تازه بیشترین پول در میان مردم سراسر جهان برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی توسط ساکنان کپنهاگ، پایتخت دانمارک پرداخت می گردد. کپنهاگی ها برای استفاده از اتوبوس، تراموا یا مترو باید ۳٫۲۵ یورو بپردازند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فرصت امروز ، دومین شهر گران جهان در میان این لیست از کشورهای پیشرفته، از نظر سیستم حمل و نقل عمومی استکهلم است؛ جایی که هر بلیت ۲٫۹۳ یورو قیمت دارد. لندن از این نظر در جایگاه سوم قرار داشته مردم این شهر برای تهیه بلیت ۳٫۳۳ یورو می پردازند.

شهر نیویورک اما ارزان ترین شبکه حمل و نقل عمومی در کل دنیا را به خود اختصاص داده که هر سفر در نیویورک تنها ۱٫۹۳ یورو برای ساکنانش هزینه دارد.

قیمت بلیت در دومین شهر ارزان جهان از نظر شبکه حمل و نقل عمومی یعنی هلسینکی فنلاند، ۲٫۲۰ یورو می باشد. برلین، پایتخت آلمان نیز سومین شهر جهان است و قیمت هر سفر درون شهری برای مردمش ۲٫۳۰یورو است.

تعییر لیست هزینه های حمل و نقل عمومی نسبت به گذشته

تحقیقی که پیش از این با همین موضوع انجام شده بود به این نتیجه رسید که لندن، گران ترین بلیت های حمل و نقل عمومی را در مقایسه با سایر شهرهای دنیا دارد.

براساس تحقیق تازه بعد از این سه شهر، شهرهای اوسلوی نروژ، زوریخ سوییس، اوکلند آمریکا، دوبلین ایرلند، ژنو سوییس و فرانکفورت آلمان در رده های بعدی این لیست قرار دارند.

آمارهای رسمی همچنین نشان می دهد که استفاده از خودروی شخصی همچنان روشی ارزان تر نسبت به شبکه حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس و قطارهای درون شهری (مترو یا تراموا) است.

بین سال های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۴، هزینه استفاده از خودروهای شخصی ۱۴ درصد کاهش را نشان می دهد، درحالی که هزینه خرید بلیت و استفاده از شبکه حمل و نقل عمومی در همین مدت با رشد چشمگیر ۵۸ درصد افزایش را نشان می دهد. سفر ریلی نیز در این سال ها ثابت نمانده و براساس آمارها بین سال های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۴ بلیت وسایل نقلیه عمومی ریلی ۶۳ درصد بالا رفته است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پیش بینی روزهای خوب برای حمل و نقل ریلی توسط وزیر راه

پیش بینی روزهای خوب برای حمل و نقل ریلی توسط وزیر راه

آخوندی در سومین جشنواره تعالی شرکت های حمل و نقل ریلی اعلام کرد: روزهای خوبی ...