خانه » اخبار جهان » احیای کمیته های حمایت قضایی با همکاری اتاق بازرگانی ایران
احیای کمیته های حمایت قضایی با همکاری اتاق بازرگانی ایران
احیای کمیته های حمایت قضایی با همکاری اتاق بازرگانی ایران

احیای کمیته های حمایت قضایی با همکاری اتاق بازرگانی ایران

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران می گوید، بر اساس رتبه بندی انجام شده رتبه ایران در سال های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ در شاخص محیط کسب و کار از بین ۱۹۰ کشور ۱۲۰ بود که این رتبه در سه سال اخیر با هشت پله ارتقا به ۱۱۲ رسیده است.

حسین سلاح ورزی در نشست صبحانه کاری با محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور به سیاست های اصل ۴۴ اشاره و بر اساس آن محورهای افزایش رشد اقتصادی، ارتقای کارایی و افزایش سطح اشتغال را مورد تاکید قرار داده و گفت: رشد اقتصادی نیازمند سرمایه گذاری بوده و این سرمایه گذاری به محیطی رقابت پذیر که حامی مالکیت فکری و اموری از این دست است، نیازمند است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، به گفته وی، همه ساله موسسه های معتبر داخلی و جهانی، مانند سازمان بین المللی شفافیت، شاخص هایی را برای شناخت بهتر از کشورها، اندازه گیری می کنند که یکی از این شاخص ها مربوط به سهولت محیط کسب وکار است، در بین این نماگرهای یازده گانه که برای اندازه گیری این بخش استفاده می شود، چند نماگر به حوزه فعالیت قوه قضاییه مربوط است که از جمله می توان به اجرای قراردادها، ثبت مالکیت و حمایت از سهامداران اشاره نمود.

سلاح ورزی درادامه این گردهمایی به موضوع گزارش رقابت پذیری جهانی اشاره کرده و گفت: در حال حاضر برای اندازه گیری رقابت پذیری هر محیط اقتصادی، ۱۲ شاخص بررسی می شود که بر اساس جدیدترین گزارش در این رابطه از بین ۱۳۸ کشور رتبه ایران ۷۶ و از بین ۲۰ کشور منطقه، رتبه ایران ۱۳ می باشد. ایران قصد دارد براساس سند چشم اندازه ۲۰ ساله در سال ۱۴۰۴ رتبه اول در بین کشورهای منطقه را به خود اختصاص دهد.

حمایت از سرمایه گذاری برنامه اصلی اتاق بازرگانی ایران

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران موضوع کلی حمایت از سرمایه گذاری و راه اندازی کمیته های قضایی حمایت از سرمایه گذاری را مربوطه به سال های ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ دانست و تاکید نمود: عملا بعد از سال ۱۳۹۱ شاهد فعالیت کمیته های حمایت قضایی از سرمایه گذاری در سطح کشور هستیم که خوشبختانه نتایج خوبی هم در پی داشته اند. به اعتقاد سلاح ورزی، ایجاد کمیته مشترک بین دادستانی و اتاق بازرگانی ایران می تواند موثر باشد و از طرفی دیگر اصلاح دستورالعمل مربوط به راه اندازی کمیته از لازمه های کنونی است و باید مورد پیگیری واقع شود.

حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در انتهای این جلسه در پاسخ به درخواست اعضای اتاق ایران مبنی بر احیای کمیته های حمایت قضایی در استان ها و راه اندازی دفتر حمایت از سرمایه گذاری در دادستانی کل کشور، پیمان نوری معاون اقتصادی دادستانی کل کشور را به عنوان مامور رسیدگی به این موضوع معرفی نمود.

وی تاکید کرد: این مرکز باید در تعامل با اتاق بازرگانی ایران حرکت کند و اشراف کامل به آنچه در استان های کشور رخ می دهد، داشته باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

برگزاری جلسات نفتی مشترک بین دو کشور ایران و عراق برای نفت کرکوک

برگزاری جلسات نفتی مشترک بین دو کشور ایران و عراق برای نفت کرکوک

دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با تاکید بر اهمیت همکاری نفتی بین ...