خانه » اقتصاد دیجیتال » تسهیل فضای فعالیت فین تک ها به بیان مدیرکل فناوری اطلاعت بانک مرکزی
تسهیل فضای فعالیت فین تک ها به بیان مدیرکل فناوری اطلاعت بانک مرکزی
تسهیل فضای فعالیت فین تک ها به بیان مدیرکل فناوری اطلاعت بانک مرکزی

تسهیل فضای فعالیت فین تک ها به بیان مدیرکل فناوری اطلاعت بانک مرکزی

مدیرکل فناوری اطلاعت بانک مرکزی در مورد فعالیت فین تک ها در کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه فعالیت فین تک‌ها ارزش افزوده در جامعه ایجاد می کند، بنابراین تلاش ما بر این است که فضای فعالیت آنها را مهیا و تسهیل نماییم.
به گزارش آی آی اقتصاد به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی در میزگرد تخصصی فین تک، زیرساخت ها، الزامات و چالش های آن، با اشاره به محدود کنندگی مقررات گذاری و رگولاتوری حاکمیت بر فعالیت فین تک ها، بیان نمود: اگرچه فین تک ها نیاز به حمایت زیاد دولت ندارند و فعالیت آنها به خودی خود در کشور ما ارزش آفرین است اما با این وجود حاکمیت و بانک مرکزی به دنبال حمایت همه جانبه از فعالیت این کسب و کار ارزش آفرین است.
وی افزود: بهتر است فین تک ها خواهان حمایت حاکمیت نباشند و پارادایم فکری خود را نسبت به این موضوع تغییر دهند چراکه حمایت دولت برای فین تک ها هم برای دولت و هم برای فین تک ها، هزینه زیادی ایجاد خواهد نمود. همچنین باید شناخت خود از عرصه فعالیت فین تک ها را بالا برده و ابهامات این حوزه به شکل دقیق بررسی شود تا بتوان به شکل موفقی از آنها حمایت کرد.

اتصال به سیستم پرداخت فین تک ها ی موفق

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی با بیان اینکه فین تک ها، ارایه دهنده خدمات به مردم هستند و خدمات آنها شامل دولت نمی شود، افزود: در حال حاضر فین تک های موفق به سیستم پرداخت متصل هستند. فعالیت آنها با ریسک زیادی مواجه است و خوشبختانه کشور ما کشوری است که ریسک کننده ها رشد می کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت نمی تواند برای ریسک پذیرها تصمیم گیری نماید، افزود: برخی فین تک ها چند میلیون ها تومان درآمد دارند، بدون آنکه کسی از آنها حمایتی کند.

حکیمی در انتها در خصوص حمایت فین تک ها، بیان نمود: در کشورهای دیگر حمایت از فین تک ها در امتداد حمایت از مشتری صورت می گیرد و قائده بر این است که باید فضای رقابتی برای این گروه ها فراهم گردد.

 

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نوسان گیری معامله گران با استفاده از تشویش درهمی در بازار ارز

نوسان گیری معامله گران با استفاده از تشویش درهمی در بازار ارز

با شروع هفته شاهد بروز دو رفتار در بازار بودیم؛ اولی، کاهش محافظه کاری و ...