خانه » عمومی اقتصاد » استقبال مردم از بانکداری الکترونیک و رشد تراکنش های بانکی
استقبال مردم از بانکداری الکترونیک و رشد تراکنش های بانکی
استقبال مردم از بانکداری الکترونیک و رشد تراکنش های بانکی

استقبال مردم از بانکداری الکترونیک و رشد تراکنش های بانکی

در حالیکه امروزه در جامعه شاهد این هستیم که مردم برای انجام اغلب کارهای بانکی خود دیگر به بانک مراجعه نمیکنند و به راحتی و از راه دور میتوانند به طور مثال قبض های خود را پرداخت کنند و افزایش تراکنش های بانکی نشان دهنده ی استقبال مردم از بانکداری الکترونیک است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، سیدابوطالب نجفی در دومین روز همایش بانکداری الکترونیک افزود: سالیانه علاوه بر این که پایداری تراکنش‌ها در این سامانه‌ها افزایش پیدا می کند، بر حجم آنها نیز افزوده می‌شود.

وی ضمن تاکید بر تقویت زیرساخت‌ها در حوزه پرداخت های دیجیتال اظهار داشت: زیرساخت‌ها باید قابلیت سرویس‌دهی با پایداری و امنیت بالا را داشته باشد و اعتماد عمومی به دست آمده نیز تقویت شود تا مردم به بانکداری سنتی و شعبه‌ها بازگشت نداشته باشند.
این مقام مسوول افزود: سرویس‌های جدید نیز باید در شبکه به وجود آید که یکی از مهمترین آنها سرویس پیوند است.

امنیت بانکداری الکترونیک

به گفته وی، بخش مهمی از تراکنش‌های مردم بوسیله تلفن‌همراه انجام می‌شود و امنیت این انتقال در شبکه بانکی حائز اهمیت است.
نجفی اضافه کرد: مردم باید مطمئن شوند اطلاعاتشان به صورت امن از این شبکه‌ها عبور می‌کند، در زمان انجام یک تراکنش در موبایل، نیازی به ارسال اطلاعات کارت بانکی نیست و اطلاعات به واسطه شماره موبایل و رمز منتقل می‌شود.
نجفی برقراری ارتباط ‌های بین‌المللی بانکی را مورد تاکید قرار داد و گفت: مردم به سفرهای خارجی می‌روند و بعد از تحریم‌ها، مسافران خارجی بسیاری به ایران می‌آیند، اما کارت‌های اعتباری بین‌المللی آنها در ایران قابل استفاده نیست.
وی افزود: امروز در حال ایجاد زیرساخت‌هایی هستیم تا کارت‌های اعتباری خارجی از جمله مسترکارت و ویزا در ایران قابل استفاده شود و کارت‌های بانکی ایرانی نیز در کشورهای منطقه و بعد در کشورهای اروپایی قابل استفاده باشد.

دیگر سرویس های بانکداری الکترونیک

به گفته نجفی، امضای همراه نیز یکی دیگر از سرویس‌هایی است که در شرکت خدمات انفورماتیک طراحی شده و در تراکنش‌هایی با عدد و رقم بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ششمین همایش بانکداری الکترونیک که روز گذشته ( دوشنبه ) با حضور و سخنرانی وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی آغاز به کار کرد، عصر امروز به کار خود پایان می دهد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*