خانه » بازرگانی » فساد سم مهلکی برای جامعه و اقتصاد به شمار می رود
فساد سهم مهلکی برا جامعه و اقتصاد به شمار می رود
فساد سهم مهلکی برا جامعه و اقتصاد به شمار می رود

فساد سم مهلکی برای جامعه و اقتصاد به شمار می رود

دادستان کل کشور با بیان این مطلب که فساد کم هم در بازار و جامعه سم مهلکی است، افزود: هرجا فسادی دیدید به من گزارش دهید و هر فسادی که از جانب هر کسی باشد پیگیری خواهم کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در یک صبحانه کاری با اعضای اتاق بازرگانی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع فعالان اقتصادی کشور، اعضای این اتاق را یکی از ارکانهای رشد و توسعه و سعادت کشور دانست.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، وی با اشاره به مسئولیت قضایی و حقوقی مسئولان گفت: با تمام توان در خدمت رشد و ارتقای شرایط اقتصادی کشور و به خصوص اقتصاد مقاومتی خواهیم بود. حتی اگر حلقه اقتصاد مقاومتی یک مقدار هم نازک و باریک باشد، آمادگی کامل دارم که آن را تقویت کرده و بر اساس موازین شرعی و قانونی هر کمکی که برآید انجام دهم و با توجه به وظایف قانونی که بر اساس قانون به بنده محول شده، کوتاه نخواهم آمد.

منتظری پس از استماع سخنان مسئولان اتاق بازرگانی اظهار داشت: نقش اقتصاد در جامعه فعلی ما نقش بقا و فنا است یعنی اگر کشور یک اقتصاد پویا و مبتنی بر دانش اقتصادی داشته باشد حیات و زندگی اش قطعی بوده و اگر اقتصاد در دست افراد ناآشنا به مسائل اقتصادی باشد قطعا جامعه رو به نابودی خواهد رفت.

منتظری در ادامه افزود: در معارف دینی و اسلام در بخش اقتصاد دست گشاده ای داریم و در همه دنیا با افتخار می توانیم دانش اقتصادی و سوابق خودمان و آنچه را که می تواند مبنای حیات اقتصادی باشد ارائه دهیم.

وی بر ضرورت آسیب شناسی در رابطه با مسائل اقتصادی از سوی اعضای اتاق تعاون تاکید کرد و ادامه داد: باید سخن امیرالمومنین را آویزه گوش خود کنید که به بازاریان فرمود قبل از اینکه بخواهید وارد تجارت شوید علم و فقه تجارت را بیاموزید امروز بسیاری از مشکلات بازار عدم شناخت علم و فقه تجارت است.

تشکیل کیمته برای تعامل و کاهش فساد با اتاق بازرگانی

وی در ادامه افزود: در همین جا معاون اقتصادی دادستان را ماموریت می دهم تا کمیته ای برای تعامل با اتاق بازرگانی برای نظارت بر مشکلات استان ها را در دستور کار خود داشته باشد.

منتظری گفت: بحث مشاوره را هم که آقای میرمحمدصادقی مطرح کردند باید باب آن را بگشاییم استقلال قاضی منافاتی با مشورت ندارد. ما در محافل گوناگون از افراد مختلف و مسئولان مساله مبارزه با فساد را می شنویم ولی حقیقت این است که فساد آنقدر گسترده نیست که ما را دچار وحشت کند اما همان قدری هم که مطمئن باشیم واقعی است، سم مهلک به شمار می رود.

دادستان کل کشور در انتهای جلسه تصریح کرد: بخش عمده فساد ناشی از عملکرد خود ماست اثر فساد در جامعه مصداق آیه قرآن است که می فرماید از فسادی که همه را شامل می شود بپرهیزید. حتی فساد کم هم در بازار و جامعه سم مهلک به شمار می رود. همین جا با خود پیمان ببندید هرجا فسادی دیدید به من گزارش دهید. از جانب هر کسی که باشد پیگیری خواهم کرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی

تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی

تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ...