خانه » سایر » سهم ۴۵ درصدی اشتغال صنعتی کشور در حوزه صنایع کوچک
سهم 45 درصدی اشتغال صنعتی کشور در حوزه صنایع کوچک
سهم ۴۵ درصدی اشتغال صنعتی کشور در حوزه صنایع کوچک

سهم ۴۵ درصدی اشتغال صنعتی کشور در حوزه صنایع کوچک

فرشاد مقیمی، معاون برنامه ریزی و اقتصادی صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور در گفتگو اظهار داشت : طبق آمار شش ماهه ی اول امسال، سهم اشتغال صنعتی کشور در حوزه ی صنایع کوچک ۴۵ درصد بوده است.

مقیمی راجع به مجموعه اقدامات در جهت افزایش رونق و ایجاد صنایع جدید در حوزه ی صنایع کوچک اظهار داشت : از مرداد ماه ۱۳۹۲ تا کنون در درون شهرک ها و نواحی صنعتی ،۸ هزار و ۱۰۵ واحد صنعتی به بهره برداری رسیدند. وی در این باره افزود: این واحدها در واقع طرح هایی بودند که در دست ساخت و ساز بوده و به چرخه ی تولید کشور اضافه شده اند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از رادیو گفتگو، معاون برنامه ریزی و اقتصادی صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور در ادامه بیان نمود : طبق آمار شش ماهه ی اول سال ۹۵ ، سهم اشتغال صنعتی کشور در حوزه ی صنایع کوچک ۴۵ درصد بوده است.

احیای اشتغال صنعتی در واحدهای در آستانه ورشکستگی

مقیمی خاطر نشان کرد :در خصوص واحدهایی که در گذشته با چالش روبرو بودند قریب ۳ هزار و ۲۵ واحد احیا گشته که این برنامه ای بود که وزارت صنعت،معدن و تجارت با وجود منابع اندکی که در دست داشت در اولویت فعالیت های خود قرار داد.

مهندس مقیمی اذعان کرد : اشتغال واحدهای به بهره برداری رسیده در شهرک های صنعتی ۱۴ هزار نفر می باشد که در مقایسه ی آمار شش ماهه ی اول سال ۱۳۹۵ با مدت مشابه سال ۱۳۹۴ حدود ۱۵ درصد رشد را نشان می دهد و همچنین در خصوص حجم سرمایه گذاری ها براساس جواز تاسیس مان در شش ماهه ی ۱۳۹۴، ۹۱ درصد رشد را مشاهده می کنیم.

وی در انتها در پاسخ به این سوال که آیا در جایگاهی قرار گرفته ایم که بتوان گفت صنایع کوچک می تواند ارزش افزوده ای را در صنایع کشور ایجاد و افزایش دهد؟ اظهار داشت : بر اساس آمار فعلی اگر بخواهیم پاسخ بگوییم می بایست تعاریفمان هم با آنها یکسان و مشابه باشد، در دنیا تعریف صنایع کوچک با آنچه که در داخل کشور ماست متفاوت است بنابراین نظریه در حال حاضر سهم ارزش افزوده ی کشور در حوزه ی صنایع کوچک یعنی واحدهای اشتغال زیر ۵۰ نفر، رقمی قریب ۱۶ و ۸ دهم درصد از کل ارزش افزوده کشور می باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اشتغالزایی ۱.۵ میلیون نفری در ۶ ماهه امسال اشتباه است

اشتغالزایی ۱.۵ میلیون نفری در ۶ ماهه امسال اشتباه است

رئیس مرکز آمار ایران ضمن اعلام اینکه اشتغالزایی ۱.۵ میلیون نفری در ۶ ماهه امسال ...