خانه » اقتصاد دیجیتال » واکنش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به فیلتر یک بازی موبایلی
واکنش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به فیلتر یک بازی موبایلی
واکنش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به فیلتر یک بازی موبایلی

واکنش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به فیلتر یک بازی موبایلی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به اعتراض های مطرح شده نسبت به اختلال در یک بازی موبایلی – اینترنتی، در صفحه خود در فضای مجازی بیان داشت: مطالب مطرح شده در صفحه خودم را به اطلاع کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه خواهم رساند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، کلش آف کلنز یا همان بازی جنگ قبایل یک بازی پرطرفدار در تلفن همراه است که توسط یک شرکت فنلاندی به نام سوپر سِل برای نخستین بار در سال ۲۰۱۲ برای سیستم‌عامل های آی.اُ.اسمربوط به شرکت اپل عرضه شد.

این بازی یکی از پرفروش ترین بازی موبایلی – اینترنتی در دنیا می باشد که طبق آمار اعلام شده از سوی این شرکت، روزانه ۶۵۴ هزار دلار برای گردانندگان آن درآمد زایی به همراه دارد. این بازی در میان جوانان ایران نیز با استقبال فراوانی همراه شده و از محبوبیت زیادی برخودار است.

بازی کلش آف کلنز در یک ماه گذشته برای کاربران ایرانی با اختلال های زیادی مواجه شده بود که نارضایتی کاربران را به دنبال داشت و برخی دلیل آن را به وضعیت اینترنت کشور ربط دادند.

بی ارتباطی مشکلات بازی موبایلی جنگ قبایل به اینترنت کشور

محمدجواد آذری جهرمی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، ضمن رد ادعای ایجاد هرگونه مشکل و اختلال در شبکه اینترنت کشور، از دسترس خارج شدن بازی کلش آف کلنز را بی‌ارتباط با وضعیت اینترنت کشور دانسته و اعلام کرد که اطلاع ‌رسانی در این باره برعهده دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه خواهد بود.

با این حال، پنجشنبه هفته گذشته کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، تصمیم به فیلترینگ این بازی در کشور گرفت.

تصمیم کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه برای فیلترینگ این بازی سبب شده است عده ای از علاقه مندان این بازی با مراجعه به یکی از صفحات اجتماعی مربوط به وزیر ارتباطات، واکنش نشان داده و خواستار توقف این فیلترینگ شوند.

محمود واعظی نیز در پاسخ به این درخواست ها نوشت: اعتراض هایی که به اختلال بازی کلش از سوی دنبال کنندگان صفحه اجتماعی ام مطرح شده است که آن را به اطلاع کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه خواهم رساند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*