خانه » سایر » انباشت بیکاری از دولت قبل علت ملموس نبودن اشتغالزایی
انباشت بیکاری از دولت قبل علت ملموس نبودن اشتغالزایی
انباشت بیکاری از دولت قبل علت ملموس نبودن اشتغالزایی

انباشت بیکاری از دولت قبل علت ملموس نبودن اشتغالزایی

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی: به دلیل انباشت بیکاری از سال‌های قبل درحال حاضر اشتغالزایی ملموس نیست ولی نباید مردم را مایوس کنیم و مرکز آمار را زیر سوال ببریم چون رشدی که اتفاق افتاده واقعی است ولی اثرات آن بر زندگی در میان‌مدت دیده شود.

علی ربیعی با بیان اینکه کارنامه دولت یازدهم در امر اشتغالزایی موفق بوده ، اظهار نمود: در دو سال گذشته به طور متوسط نزدیک به ۷۰۰ هزار شغل بر اساس دفترچه‌های بیمه در کشور ایجاد کردیم ور در محاسبه آن دفترچه‌های بیمه و ریزش آن را اندازه گیری می کنم. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا،‌ وی از ۷۰۰ هزار شغل ایجاد شده در کشور، ۵۳ درصد را مربوط به بخش خدمات، ۱۵ درصد را بخش کشاورزی و مابقی را در بخش‌های صنعت، ساختمان و انرژی ذکر کرده و گفت از این میزان سهم زنان ۸۰ درصد بوده است.

اشتغالزایی نیازمند رشد ثابت و پایدار در کشور

ربیعی در ادامه با بیان اینکه هنوز ظرفیت‌های خالی بسیاری در کشور وجود دارد که دست نخورده باقی مانده است، اظهار داشت که اگر میزان رشدی که ایجاد شده ثابت و پایدار بماند اشتغالزایی مورد نظر به وجود خواهد آمد.

وی که در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت، از اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال ۱۳۹۶ به منظور ایجاد اشتغال خبر داد و گفت: اگر بتوانیم سال آینده ۵.۶ درصد رشد داشته باشیم این رشد به سمت اشتغال می‌رود و در کوتاه مدت نیز شغل ایجاد می‌شود در نتیجه دولت در سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ دستاورد بهتری در زمینه اشتغال خواهد داشت.

وزیر کار دولت یازدهم در انتها بیان نمود: علاوه بر اعتبار پیش بینی شده، از محل صندوق توسعه ملی هم اعتباری در نظر گرفته شده که اگر این مبلغ نیز تخصیص یابد تحقق اهداف اشتغال در طرح تکاپو را که هدف عمده آن اشتغال خرد و کوچک و متوسط است شاهد خواهیم بود.

ربیعی همچنین گفت: ۶۰۰ هزار شغل را تنها از این ناحیه می توانیم تضمین کنیم و علاوه بر آن شغل هایی در صنعت پتروشیمی و نفت ایجاد خواهد شد که در مجموع هدفگذاری بر روی ایجاد یک میلیون شغل است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تخلف قوه مجریه در ابلاغ و اجرای قوانین و همچنین عدم ارائه لایحه دائمی

تخلف قوه مجریه در ابلاغ و اجرای قوانین و همچنین عدم ارائه لایحه دائمی

کمیسیون اصل ۹۰ در گزارشی تخلف قوه مجریه در ابلاغ و اجرای قوانین و همچنین ...