خانه » بازرگانی » افزایش پروانه های معدنی اکتشاف و بهره برداری طی ۸ ماه نخست
افزایش پروانه های معدنی اکتشاف و بهره برداری طی 8 ماه نخست
افزایش پروانه های معدنی اکتشاف و بهره برداری طی ۸ ماه نخست

افزایش پروانه های معدنی اکتشاف و بهره برداری طی ۸ ماه نخست

وزارت صنعت، معدن و تجارت شمار پروانه های معدنی صادر شده در هشت ماهه نخست امسال را ۵۲۷ فقره اعلام نمود که در همسنجی با دوره مشابه رشد ۵٫۶ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا جدول آماری منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره مجوزهای معدنی صادر شده حاکی از آن است که آمار پروانه های معدنی در دوره هشت ماهه پارسال ۴۹۹ فقره بوده است.

مجموع پروانه های بهره برداری معدن در ۲ ماه مهر و آبان امسال به رقم ۱۲۷ فقره رسید که سهم آبان از این تعداد، ۶۳ فقره بوده است که کاهش ۱٫۶ درصدی نسبت به مهر داشت.

آمارهای اعلام شده از سوی این وزارتخانه، شمار معدن های فعال در سطح کشور را در حال حاضر پنج هزار و ۴۰۰ معدن نشان می دهد که محموع میزان استخراج از آنها سالیانه نزدیک به ۴۰۰ میلیون تن است.

رشد پروانه های معدنی اکتشاف و بهره برداری نسبت به پارسال

همچنین شمار پروانه اکتشاف صادر شده در هشت ماهه امسال به ۴۹۸ فقره رسید که در مقایسه با هشت ماهه پارسال رشد ۸٫۷ درصدی را ثبت کرده است لازم به ذکر است شمار پروانه های اکتشافی هشت ماهه پارسال ۴۵۸ فقره بود.

همچنین در ماه های مهر و آبان امسال در مجموع ۱۳۳ فقره پروانه اکتشاف صادر شد. سهم آبان ماه ۶۰ فقره بود که در مقایسه با عملکرد مهرماه کاهش ۱۷٫۸ درصدی را در بخش روانه اکتشاف نشان می دهد.

همچنین ۳۵۴ فقره گواهی کشف در دوره این گزارش صادر شد که در مقایسه با عملکرد هشت ماهه پارسال افت ۶٫۱ درصدی داشت. شمار گواهی کشف صادر شده در هشت ماهه مشابه پارسال ۳۷۷ فقره بوده است.

میزان ذخایر اکتشافی شناسایی شده در سطح کشور نزدیک به ۶۰ میلیارد تن برآورد می شود که از این مقدار ۴۰ میلیارد تن از آن قطعی و بقیه احتمالی است.

چندی پیش مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، اعلام کرده بود برنامه اکتشافی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) که در چارچوب تفاهمنامه با معاونت امور معادن و صنایع معدنی این وزارتخانه و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در گستره ای به مساحت ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع از سه ماهه آخر سال ۱۳۹۳ به مورد اجرا درآمد و بر پایه نتایج مقدماتی، تاکنون ذخیره ۴۵۰ میلیون تنی زغالسنگ، ۵۵۰ میلیون تنی سنگ آهن، ۱۵۰ هزار تنی آنتیموان و ۴۰ تنی طلا در این محدوده کشف شده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

راه اندازی سامانه جامع تجارت برای صدور مجوز ترخیص کالا

راه اندازی سامانه جامع تجارت برای صدور مجوز ترخیص کالا

صادق زاده به عنوان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت ، معدن و تجارت ...