خانه » سایر » مصوبه واریز مبلغ حاصل از هدفمندسازی یارانه‌ها به خزانه
مصوبه واریز مبلغ حاصل از هدفمندسازی یارانه‌ها به خزانه
مصوبه واریز مبلغ حاصل از هدفمندسازی یارانه‌ها به خزانه

مصوبه واریز مبلغ حاصل از هدفمندسازی یارانه‌ها به خزانه

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی و رسیدگی به مواد لایحه برنامه ششم توسعه دولت را موظف به ثبت دریافت‌ها و پرداخت‌های مرتبط با قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در جدول جداگانه‌ حاوی اقلام مختلف همراه با بودجه‌های سنواتی و تقدیم آن به مجلس نموده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، با تصویب مجلس برای ایجاد و افزایش شفافیت در اجرای قانون، دولت مکلف است دریافت‌ها و پرداخت‌های مرتبط با قانون هدفمندسازی یارانه‌ها را در جدول جداگانه‌ای حاوی اقلام زیر همراه با بودجه‌های سنواتی به مجلس تقدیم نماید.

اقلام گزارشی مربوط به هدفمندسازی یارانه‌ها

الف- کل مبلغ دریافتی‌های حاصل از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها به علاوه مالیات بر ارزش افزوده مرتبط با آن

ب- مالیات‌ها

ج- سهم شرکت‌های تولید و توزیع کننده انرژی به تفکیک هر شرکت

د- سهم سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها به منظور اختصاص به پرداخت به یارانه نقدی و غیرنقدی به خانوارها، کمک به بخش سلامت کشور و حمایت از تولید و اشتغال از طریق تأمین اعتبارات مربوط به اجرای قانون، همچنین اصلاح الگوی مصرف انرژی مصوب ۱۳۹۰ با قانون توسعه حمل‌ونقل و مدیریت مصرف سوخت مصوب ۱۳۸۶

بر اساس تبصره یک این ماده الحاقی به ماده ۴۹ لایحه برنامه ششم توسعه دولت مکلف شده است سهم سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از دریافتی‌ها را هرساله در ردیف منابع بودجه عمومی و نیز مصارف مرتبط با آن را در ردیف‌های مستقل و جداگانه در اقلام بودجه عمومی درج نماید.

بر اساس تبصره دوم این ماده الحاقی استفاده از منابع مذکور در تبصره قبل به هر نحوه دیگر در حکم تصرف غیرقانونی در اموال عمومی است.

در نهایت بر اساس تبصره سه ماده الحاقی مذکور دولت مکلف است گزارش تفصیلی این بند را هر ۶ ماه به دیوان محاسبات کشور و مجلس شورای اسلامی جهت بررسی بیشتر تقدیم نماید.

این ماده الحاقی که طبق پیشنهاد محمد دهقان نماینده مردم چناران بود با ۱۵۴ رأی موافق، ۵۱ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۵ نماینده حاضر به تصویب مجلس رسیده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

قرار نیست ما تا ابد برای مصرف کنندگان، برق یا گاز یارانه ای نماییم

قرار نیست ما تا ابد برای مصرف کنندگان، برق یا گاز یارانه ای نماییم

رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: قرار نیست ما تا ابد برای مصرف کنندگان، برق ...