خانه » بازرگانی » افزایش واردات نفت آسیایی ها از ایران پس از توافق اوپک
افزایش واردات نفت آسیایی ها از ایران پس از توافق اوپک
افزایش واردات نفت آسیایی ها از ایران پس از توافق اوپک

افزایش واردات نفت آسیایی ها از ایران پس از توافق اوپک

تازه ترین آمارهای منتشر شده حاکی از آن است که واردات نفت آسیایی ها از ایران در ماه نوامبر ۲ برابر افزایش یافته و برای کره جنوبی و هندوستان این رقم چهار برابر بیشتر شده است.

به گزارش آی آراقتصاد به نقل از ایرنا، آمارها حکایت از آن دارد که پس از برجام هر ماه واردات نفت کشورهای بزرگ آسیایی خریدار نفت ایران فزونی گرفته و حالا برای دومین ماه متوالی وارداتشان دو برابر شده است.

تارنمای ژاپن تودی در گزارشی نوشت: چین، هند، ‌کره جنوبی و ژاپن در ماه نوامبر (آبان – آذر) یک میلیون و ۹۴۰ هزار بشکه نفت از ایران خریداری نموده اند که این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۱۱۷ درصد رشد را نشان می دهد.

این گزارش همچنین می افزاید: در ماه اکتبر همین کشورها از ایران یک میلیون و ۹۹۰ هزار بشکه نفت وارد کرده اند که بر اساس گزارش دولت ژاپن و آژانس بین المللی انرژی، بالاترین رقم خرید نفت از کشورمان از سال ۲۰۱۰ میلادی تا کنون بوده است.

ژاپن تودی می نویسد: ایران توانست در جلسه اخیر اوپک توانست موافقت اعضا مبتی بر عدم کاهش میزان تولید نفتش به یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه را جلب نماید و البته این یک پیروزی بزرگ برای تهران است که بتواند همچنان سهم اصلی خود را از بازار پس از تحریم بدست بیاورد.

تخفیف به واردات نفت از ایران

این گزارش همچنین می افزاید که ایران به خریداران نفت خود اعلام کرده است در صورتی که نفت بیشتری خریداری کنند شامل تخفیف هایی خواهند شد.

وزارت دارایی ژاپن نیز در بیانیه ای اعلام نمود هر بشکه نفت ایران توسط ژاپن در ماه نوامبر ۴۵ دلار و ۴۶ سنت خریداری شده است که سومین نفت ارزان تهیه شده این کشور پس از مکزیک و عمان می باشد.

وزارت تجارت ژاپن  در ادامه گزارش اعلام کرد که واردات نفت این کشور از ایران در ماه نوامبر در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۴۱ ممیز دو درصد افزایش یافته و به ۲۳۷ هزار و ۶۵۳ بشکه رسیده است.

واردات نفت هند از ایران نیز در ماه نوامبر به نسبت دوره مشابه سال گذشته چهار برابر شده و به ۶۲۰ هزار بشکه در روز رسیده است به شکلی که این کشور برای سومین ماه متوالی بالاتر از چین ایستاده و خریدار بزرگ نفت کشورمان بوده است.

در این میان ارقام واردات نفت توسط کره جنوبی بسیار جالب توجه تراست و واردات نفت این کشور از جمهوری اسلامی ایران در ماه نوامبر امسال در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته پنج برابر بیشتر شده و به ۴۷۲ هزار و ۶۷ بشکه در روز رسیده است.

ژاپن پیش بینی کرده است که خرید نفت آسیایی ها از جمله چین از ایران در ماه دسامبر امسال تا اندازه ای کاهش یابد اما همچنان رقم قابل توجهی به خود اختصاص دهد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تعطیلی بخشی از ظرفیت تولید نفت خام خلیج مکزیک آمریکا

تعطیلی بخشی از ظرفیت تولید نفت خام خلیج مکزیک آمریکا

حدود ۵.۵ درصد یا ۹۶ هزار بشکه در روز از ظرفیت تولید نفت خام خلیج ...