خانه » بازرگانی » اجرای جهادی مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی در استان همدان
اجرای جهادی مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی در استان همدان
اجرای جهادی مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی در استان همدان

اجرای جهادی مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی در استان همدان

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان همدان با بیان این مورد که اقتصاد مقاومتی نیازمند روحیه جهادی است افزود: مدیران استان‌ها نیز جهت رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی باید با رویکرد جهادی حرکت کنند. اگر سرعت و اراده کافی را نداشته باشیم به اهداف اقتصاد مقاومتی دست نخواهیم یافت

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، دکتر زهرا احمدی‌پور که به عنوان معین هیئت دولت در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان همدان منصوب شده بود، با حضور در این جلسه تاکید کرد: موضوعات مرتبط با اقتصاد مقاومتی باید با سرعت و عزم بیشتری دنبال شود.

معاون رئیس جمهوری در ابتدای این جلسه با اشاره به وجود صنایع دستی سفال در سالن جلسات استانداری همدان، از این حرکت استانداری تقدیر کرد و در این باره گفت: حمایت از تولیدات صنایع دستی می‌تواند یکی از زمینه های رونق اقتصادی کشور شود و اقدامی بسیار مقبول و پسندیده است.

احمدی‌پور در ادامه افزود: امیدوارم این نگاه به سایر دستگاه‌ها نیز تسری پیدا کرده و موجب افزایش انگیزه روحیه تولیدکنندگان گردد.

دکتر احمدی‌پور در این جلسه بعد از شنیدن گزارش اقدامات صورت گرفته، گفت: شش مصوبه جلسه قبل برای آقای جهانگیری به عنوان رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال شده است.

در این جلسه همچنین کردان، مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان گزارشی در خصوص پیگیری مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان همدان در روستای کردآباد ارائه نموده وتوضیح داد: با اجرای مصوبات جلسات اقتصاد مقاومتی در این استان می‌توان امیدوار بود در آینده نزدیک تعدادبیکاران کاهش یافته و این قابلیت را داریم که برای ۲۰۰ نفر نیروی کار مازاد در این روستا نیز اشتغال زایی کنیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: حال که در روستای کرد آباد بیکار یکاهش یافته می‌توان زنجیره آموزش را به دیگر روستاهای استان که دارای نیروی کار هستند، تسری داد.

وی افزود: خوشه پوشاک کرد آباد یکی از تجارب موفق در این استان است که می‌توان این خوشه را در خارج از این روستا و در روستاهایی که نیروی کار مازاد دارند ادامه داد تا بتوان این روند را تقویت کرد.

وی افزود: همدان در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی با برنامه حرکت کرده و پروژه‌ها منظم‌تر و دقیق تر از گذشته در حال انجام است.

 ورود صندوق امید برای حمایت از صنایع دستی و گردشگری در استان همدان

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه بیان کرد: صندوق کار آفرینی امید برای حمایت از صنایع دستی کشور ورود پیدا کرده است و در هفته گذشته با مدیرعامل صندوق امید جلسه‌ای در این خصوص برگزار شد. اگر در استان‌ها مشکلات و موانعی در راستای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی وجود دارد می‌توان از صندوق امید کمک گرفت و با دریافت تسهیلات ارزان قیمت و کم سود از این صندوق، همه هنرمندان صنایع دستی را زیر پوشش آن حمایت کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در آن جلسه باید ایجاد فروشگاه صنایع دستی در همه شهر‌ها مطرح شد، افزود: مدیرعامل صندوق برای کمک به این موضوع نیز اعلام آمادگی کرده است.

محمد ناصر نیکبخت استاندار همدان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی در خصوص پیگیری مصوبات ستاد اقتصادی در این استان گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی در استان همدان با روحیه جهادی و به طور جدی دنبال می‌شود.

وی در انتها اعلام کرد: استان همدان این لیاقت را دارد که در دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در جایگاه نخست قرار گیرد چراکه برنامه‌های مرتبط با ستاد اقتصاد مقاومتی در این استان و با سرعت و جدیت تمام در حال پگیری است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

استقبال شرکت‌های خارجی برای حضور در صنعت نفت ایران

استقبال شرکت‌های خارجی برای حضور در صنعت نفت ایران

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت، استقبال شرکت‌های خارجی برای حضور در صنعت نفت ...