خانه » اخبار جهان » لغو تحریم های روسیه توسط ترامپ

لغو تحریم های روسیه توسط ترامپ

ترامپ تحریم های روسیه را لغو می کند؟

با نزدیک شدن به زمان تغییر دولت در آمریکا و روی کار آمدن دولت ترامپ احتمال لغو تحریم های روسیه در دولت جدید به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرگزاری تاس، کاخ سفید اعلام کرد احتمالا «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری منتخب آمریکا پس از روی کار آمدن تحریم‌های علیه روسیه را لغو خواهد کرد.

اوباما دستور وضع تحریم های جدید علیه روسیه را صادر کرد

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه دستور وضع تحریمهای جدید علیه روسیه را به خاطر دخالت مقامهای مسکو در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ صادر کرده و هشدار داده است که واشنگتن اقدامات بیشتری را اتخاذ خواهد کرد.

اوباما در این باره تاکید کرد: این اقدامات پس از هشدارهای مکرر خصوصی و علنی که به دولت روسیه داده ایم، انجام شده است و این اقدامات یک واکنش مناسب به تلاش هایی است که با هدف ضربه زدن به منافع آمریکا و مغایر با معیارهای بین المللی صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود: البته این اقدامات همه پاسخ ما به فعالیت های تجاوزکارانه روسیه نبوده است. ما به اتخاذ اقدامات مناسب به موقع ادامه خواهیم داد، برخی از این اقدامات به صورت علنی اعلام نخواهد شد.

اوباما گفت: گزارش دولت آمریکا درباره تلاش های روسیه برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به زودی و طی روزهای آینده به کنگره ارسال خواهد شد.

باراک اوباما همچنین دستور اخراج ۳۵ دیپلمات روسی را به اتهام جاسوسی صادر کرده و ۲ آژانس جاسوسی روسیه را نیز به خاطر دخالت در هک کردن گروه های سیاسی آمریکا در انتخابات ۲۰۱۶ تحریم کرده است.

این تدابیر در روزهای آخر ریاست جمهوری اوباما اتخاذ شده و نشانگر آن است که سطح روابط دو کشور به پایین ترین سطح پس از جنگ جهانی دوم رسیده است.

ترامپ پیشتر اعلام کرده بود با روسای سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا دیدار و با آنها در رابطه با دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، گفت و گو خواهد کرد.

روسیه اقدام اوباما در وضع تحریم های جدید علیه این کشور را غیر قانونی خواند

«دیمیتری پسکوف» ‌سخنگوی رئیس‌جمهوری روسیه با اشاره به تحریم‌های جدید واشنگتن علیه مسکو به دلیل «دخالت روسیه در انتخابات آمریکا»، آن را «منزجر کننده و غیرقانونی» خواند.

وی تهدید کرد که روسیه بر اساس اصل اقدام متقابل، در عرصه‌های مشابه «ناراحتی‌های جدی» برای آمریکا ایجاد خواهد کرد.

این سخنگو در عین حال گفت که مسکو برای تلافی کردن عجله‌ای ندارد.

پسکوف گفت: «این تصمیم‌ها توسط اوباما گرفته شد اما تا سه هفته دیگر ترامپ رئیس‌جمهوری خواهد شد. مسلم است که این مساله به نحوی در نظر گرفته خواهد شد.»

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کاهش احتمال ابقای یلن با نامه سه عضو فعال حزب جمهوری‌خواه به ترامپ

کاهش احتمال ابقای یلن با نامه سه عضو فعال حزب جمهوری‌خواه به ترامپ

جنت یلن، رئیس فعلی فدرال‌رزرو آمریکا، طبق آخرین اظهارات دونالد ترامپ در میان سه نامزد ...