خانه » اخبار جهان » قرارداد کره ای برای بهبود و توسعه پالایشگاه های ایران
قرارداد کره ای برای بهبود و توسعه پالایشگاه های ایران
قرارداد کره ای برای بهبود و توسعه پالایشگاه های ایران

قرارداد کره ای برای بهبود و توسعه پالایشگاه های ایران

شرکت دائه لیم اینداستریال غول صنعتی و سازندگی کشور کره جنوبی اعلام کرد که در زمینه تولید و توسعه تاسیسات مربوط به پالایشگاه با جمهوری اسلامی ایران همکاری می‌کند.

این شرکت کره ای در بیانیه ای اعلام کرد که موفق شده است با ایران در زمینه اجرا و توسعه طرح های پالایشگاهی به ارزش یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار به توافق برسد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، این شرکت خاطر نشان کرده که درخواست قرارداد مربوط به بهبود و توسعه پالایشگاه اصفهان که در ۴۰۰ کیلومتری جنوب تهران واقع شده است را دریافت نموده است.

این طرح برای چهار سال اجرا خواهد شد و خبرگزاری یونهاپ از قول شرکت صنعتی و سازندگی کره ای آورده است که قرارداد رسمی بین طرفین این قرارداد ماه آینده میلادی امضا خواهد شد.

اگر این قرارداد به امضا رسیده و نهایی گردد بزرگترین و باارزش ترین قراردادی خواهد بود که پس از برجام بین یک شرکت کره ای با جمهوری اسلامی ایران امضا می شود.

افزایش تولید محصولات با ارزش توس پالایشگاه ها ایران

هدف از انجام این همکاری، کاهش تولید نفت کوره و افزایش تولید محصولات با ارزش افزوده مانند بنزین و گازوئیل و همچنین بالا بردن استاندارد محصولات پالایشگاهی عنوان شده است.

انتشار این خبرها در رسانه های گروهی کره جنوبی مبنی بر افزایش همکاری دو طرف باعث شد تا سهام دائه لیم بعد از اعلام این خبر در بورس این کشور نزدیک به ۲ ممیز ۶۶ درصد افزایش یابد.

ایران و کره جنوبی از سال ۱۹۶۲ میلادی روابط رسمی برقرار کرده اند و از آن زمان بتدریج دائه لیم اینداستریال یکی از پیشروترین شرکت های سازندگی همواره در همکاری با تهران بوده است.

اولین قرارداد رسمی دو کشور در سال ۱۹۷۵ میلادی امضا شد و پس از آن قرارداد دهها طرح توسط این شرکت کره ای در کشورمان به ارزش چهار میلیارد و ۵۵۰ میلیون دلار اجرا شده است.

شرکت کره ای همچنین در بخش دیگری از این بیانیه افزوده است: به دلیل غنی بودن منابع انرژی ایران از جمله نفت و گاز بزودی قراردادهای دیگری با تهران امضا خواهد کرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عدم واردات نفت ایران توسط هند در صورت واگذار نکردن امتیازات خاص

عدم واردات نفت ایران توسط هند در صورت واگذار نکردن امتیازات خاص

مقامات هند در موضعی جسورانه اعلام نمودند، درصورتیکه ایران در توسعه میدان گازی فرزاد بی ...