خانه » عمومی اقتصاد » طبق آمار بهار امسال تعداد یارانه نگیران ۳ میلیون نفر است!
طبق آمار بهار امسال تعداد یارانه نگیران 3 میلیون نفر است!
طبق آمار بهار امسال تعداد یارانه نگیران ۳ میلیون نفر است!

طبق آمار بهار امسال تعداد یارانه نگیران ۳ میلیون نفر است!

آمارهای رسمی نشان می‌دهد که تا پایان بهار امسال جمعیت ایران در مرز ۸۰ میلیون نفر قرار داشته که اگر این رقم را با تعداد حدود ۷۷ میلیون نفری یارانه بگیران فعلی کنار یکدیگر قرار دهیم باید گفت که اکنون فقط سه میلیون نفر یارانه دریافت نمی‌کنند!

تازه‌ترین آماری که بانک مرکزی از جمعیت کشورمان تا پایان بهار امسال و البته به استناد مرکز  آمار منتشر نموده از این حکایت دارد که جمعیت ایران تا پایان این دوره حدود ۷۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بوده که از این تعداد نزدیک به ۵۸.۲ میلیون نفر در شهرها و ۲۱.۴ میلیون نفر در روستاها کشورمان ساکن هستند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، این رقم منعکس کننده جمعیت حدود ۸۰ میلیون نفری است که در تازه‌ترین آماری که توسط رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام شد تعدادی نزدیک به ۷۷ میلیون نفر در هر ماه یارانه نقدی دریافت می‌کنند که با پرداخت ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر نفر در هر ماه، مجموعا رقمی حدود ۳۴۰۰ میلیارد تومان برای دولت هزینه دربردارد.

تعداد افراد حذف شده از یارانه متفاوت از ۳٫۸۰۰٫۰۰۰ نفر اعلامی

طبق این آمار با مقایسه تعداد ۸۰ میلیونی جمعیت با تعداد یارانه بگیران فقط سه میلیون نفر باقی‌ می‌مانند که یارانه‌ای دریافت نمی‌کنند.

این موضوع زمانی پیچیده‌تر می‌شود که آمار دیگری از حذف حدود سه میلیون و ۸۰۰ نفری جمعیت یارانه بگیران  که از سوی دولت اعلام شده است را کنار این ارقام قرار می‌دهیم در نهایت نشان دهنده آن است که آمار جمعیتی، یارانه‌بگیر و حتی حذف‌شدگان چندان نمی‌تواند دقیق باشد، چرا که ۸۰ میلیون نفر جمعیت در ایران ساکن بوده و ۷۷ میلیون نفر یارانه می‌گیرند و سه میلیون و ۸۰۰ نفر هم حذف شده‌اند، پس باید جمعیت ایران باید بیش از این ۸۰ میلیون ارائه شده در آمار باشد.

با این حال از بهار تاکنون به‌طور حتم براساس میزان تولدها و مرگ و میر آمار جمعیتی که البته تقریبی اعلام می‌شود، تغییر کرده است و از طرفی ممکن است بر تعداد یارانه‌بگیران هم اضافه و یا از آن کاسته شده باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

بودجه‌ریزی با نگرش خوشبینانه دلیل غفلت از حوادث جهانی و تلاطم اقتصاد

بودجه‌ریزی با نگرش خوشبینانه دلیل غفلت از حوادث جهانی و تلاطم اقتصاد

نظر به اینکه نظام بودجه‌ریزی در کشور تا کنون با مشکلات زیادی روبه‌رو بوده است، ...