خانه » اخبار جهان » موضع گیری رییس پارلمان آذربایجان در برابر ایران

موضع گیری رییس پارلمان آذربایجان در برابر ایران

پارلمان آذربایجان ایران را به دخالت در امور این کشور متهم کرد

 

در آخرین جلسه پارلمان آذربایجان نمایندگان شاهد سخنان تند و موضع گیری اوگتای آسادوف، رییس پارلمان این کشور در برابر ایران بودند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرگزاری آذربایجان، اوگتای آسادوف رئیس پارلمان این کشور در جلسه روز جمعه پارلمان گفت که ایران نمیتواند در امور داخلی ما دخالت کند.

وی با اشاره به تهدید ایران علیه باکو مبنی بر سفر اخیر بنیامین نتانیاهو به این کشور گفت: ما در سفر اخیر رئیس جمهور ایران به باکو هیچ واکنشی نشان ندادیم اما باید در روابط دو طرف احترام متقابل حاکم باشد.

قدرت حسن قلی اف یک نماینده پارلمانی نیز در نطق خود تهدید ایران علیه آذربایجان بعد از سفر نتانیاهو را تهاجم خواند و گفت این تهدید نباید بدون پاسخ بماند.

وی با اشاره به بیانیه وزارت دفاع ایران درباره روابط آذربایجان و اسرائیل گفت که تخریب روابط دوجانیه میان تهران-باکو به نفع ایران نیست.

وی در اظهاراتی تند مدعی شد که اگر ایران به آذربایجان حمله کند از روی نقشه محو خواهد شد و به ۵ کشور تقسیم خواهد شد.

خوش خدمتی برای اسراییل یا حمایت از حقوق مردم آذربایجان؟

همزمان با سخنان رئیس پارلمان آذربایجان، نخست وزیراسرائیل به باکو سفر کرده است.این سفر در راستای امضای قرارداد نظامی جدیدی به ارزش نزدیک به پنج میلیارد دلار میان دولت الهام علی اف نخست وزیر اسرائیل بوده است. پیش از این نیز دوطرف چندین قرارداد نظامی امضا کرده اند که ، اسرئیل تسلیحات ناکارآمد و غیر مناسب به دولت باکو فروخته بود.

ناگفته نماند که، سایر همکاری های دوطرف دربخش های کشاورزی، امورآموزشی و فناوری اطلاعاتی کمتر در رسانه ها مطرح شده است. دولت الهام علی اف طی چند سال گذشته با اجاره اراضی حاصلخیر جنوب جمهوری آذربایجان به نهادهای امنیتی اسرائیل، موجب نابودی کشاورزی این کشور شده است.

در گذشته، جمهوری آذربایجان صادرکننده محصولات کشاورزی به کشورهای منطقه محسوب می شد. اما از زمانی که اراضی کشاورزی جمهوری آذربایجان به نهادهای اسرائیلی واگذار شده است، این کشور دیگر محصولی برای صادرات ندارد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

انحلال شرکت ملی صادرات گاز

انحلال شرکت ملی صادرات گاز

شرکت ملی صادرات گاز طی حکمی توسط مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران منحل شد و ...