خانه » بازرگانی » صادرات ایران به فرانسه ۱۰۷ برابر افزایش یافت
صادرات ایران به فرانسه ۱۰۷ برابر افزایش یافت
صادرات ایران به فرانسه ۱۰۷ برابر افزایش یافت

صادرات ایران به فرانسه ۱۰۷ برابر افزایش یافت

در پی توافق هسته ای و لغو تحریم های هسته ای از جمله تحریم نفت و کالا صادرات ایران به کشورهای اروپایی به شکل قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده است. بهگونه ای که کشور فرانسه واردات خود را از ایران در مقایسه با سال گذشته ۱۰۷ برابر افزایش داده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی پایگاه خبری کمیسیون اروپا(یورو استات) نشان می دهد آلمان بزرگترین صادر کننده اروپایی به ایران در نهمین ماه سال جاری میلادی بوده و ۲۵۵ میلیون یورو کالا به ایران در این ماه صادر کرده است.

صادرات آلمان به ایران در سپتامبر ۲۰۱۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۸۳ درصدی داشته است. آلمان در سپتامبر سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۳۹ میلیون یورو کالا به ایران صادر کرده بود.

ایتالیا با صادرات ۱۴۶ میلیون یورویی و هلند با صادرات ۷۰ میلیون یورویی به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار داشته اند. صادرات ایتالیا به ایران در سپتامبر ۲۰۱۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴۴ درصدی و صادرات هلند به ایران رشد ۹۴ درصدی داشته است.

ایتالیا در سپتامبر سال قبل ۱۰۱ میلیون یورو و هلند ۳۶ میلیون یورو کالا به ایران صادر کرده بودند.

مقدار صادرات ایران به کشورهای اروپایی

بر اساس این گزارش در پی لغو تحریم نفتی ایران، ارقام صادرات ایران به کشورهای اروپایی تغییر قابل ملاحظه ای کرده است.

به طوری که صادرات ایران به فرانسه در سپتامبر امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۰۷ برابری داشته و به ۲۳۴ میلیون یورو رسیده است. فرانسه در سپتامبر سال قبل تنها ۲٫۱۷ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود. این کشور بزرگترین واردکننده کالا از ایران در میان کشورهای اروپایی طی سپتامبر ۲۰۱۶ شناخته شده است.

ایتالیا دومین واردکننده کالا از ایران در این ماه بوده و ۱۳۸ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵ برابری داشته است. واردات ایتالیا از ایران در سپتامبر سال قبل ۲۸ میلیون یورو گزارش شده بود.

یونان نیز سومین وارد کننده بزرگ اروپایی از ایران در سپتامبر ۲۰۱۶ بوده و ۱۱۸ میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده است. واردات یونان از ایران در سپتامبر ۲۰۱۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶۷ برابر شده است. یونان در سپتامبر سال قبل تنها ۷۰۶ هزار یورو از ایران کالا وارد کرده بود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نیمی از میانگین صادرات جهان بر اساس تعرفه‌های ترجیحی و تجارت آزاد صورت می‌گیرد

نیمی از میانگین صادرات جهان بر اساس تعرفه‌های ترجیحی و تجارت آزاد

طبق اظهارات سرپرست معاونت توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت کشور، نیمی از میانگین صادرات ...