خانه » بورس،ارز، سکه » اختیار فروش سکه / ورود اولین اختیار فروش به بازار
اختیار فروش سکه / ورود اولین اختیار فروش به بازار
اختیار فروش سکه / ورود اولین اختیار فروش به بازار

اختیار فروش سکه / ورود اولین اختیار فروش به بازار

پس از ورود اختیار خرید، اختیار فروش نیز برای اولین بار راه اندازی شد. اختیار فروش سکه در اولین روز برای سررسید اسفند و قیمت اعمال یک میلیون و دویست هزار تومان معامله شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، به دنبال راه اندازی معاملات اختیار خرید، در حالی راه اندازی اختیار فروش سکه نیز مورد مطالبه اکثر فعالان این حوزه بود که امروز این ابزار برای تکمیل زنجیره ابزار معاملاتی سکه در بورس کالای راه اندازی شد.

بورس کالا در این زمینه خبرداده که از این پس معامله گران این حوزه می توانند از استراتژی های مختلفی که قابل تعریف است به طور کامل استفاده نمایند و این خود یک پدیده قابل ثبت در تاریخ بازار سرمایه کشور است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، نخستین معاملات اختیار معامله سکه بهار آزادی که برای اولین بار در بازار سرمایه کشور انجام شد، بر روی اختیار خرید سکه به سررسید دی ماه ۹۵ و در تاریخ ۲۴ آذر در بورس کالای ایران انجام شد.

این در حالی است که در بازار آتی سکه طلای بورس کالا در بالاترین رقم هم اکنون هرقرارداد اتی سکه طلا برای تحویل در شهریور ماه ۱۳۹۶ به قیمت یک مییون و ۳۰۸ هزار تومان عرضه می شود که بر اساس نرخ دلار ۴۹۰۰ تومانی تعیین شده است.

اختیار فروش سکه چیست؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید توضیح داد که اختیار فروش چیست. اختیار فروش قراردادی است که به تبع آن دارنده آن میتواند کالایی را در موعد مشخص و با قیمت از پیش تعیین شده بفروشد. تفاوت اختیار فروش با قرارداد آتی این است که فرد میتواند از آن استفاده نماید اما ملزم به استفاده از آن نیست. بنابراین چنانچه قیمت کالا در بازار بیش از قیمت اعمال یا قیمت از پیش تعیین شده باشد، فرد انگیزه ای برای اجرای آن نداشته و بنابراین از آن استفاده نمیکند.

بنابراین اختیار فروش سکه قراردادی است که دارنده آن میتواند سکه را در تاریخ معین با قیمت اعمال از پیش تعیین شده بفروشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

قیمت سکه و دلار در بازار کاهش یافت/ جدول نرخ دلار و سکه

قیمت سکه و دلار در بازار کاهش یافت/ جدول نرخ دلار و سکه

قیمت سکه و دلار پس از چند روز افزایش متوالی کاهش یافت. قیمت سکه یک ...