خانه » سایر » سازمان برنامه و بودجه : پرداخت حقوق کارمندان قبل از پایان هر ماه
سازمان برنامه و بودجه : پرداخت حقوق کارمندان قبل از پایان هر ماه
سازمان برنامه و بودجه : پرداخت حقوق کارمندان قبل از پایان هر ماه

سازمان برنامه و بودجه : پرداخت حقوق کارمندان قبل از پایان هر ماه

رئیس سازمان برنامه و بودجه از تصمیم رئیس جمهور کشور برای پرداخت حقوق کارمندان دولت تا قبل از اتمام هر ماه و درروزهای پایانی ماه خبر داد و گفت: نتایج اولیه سرشماری نفوس و مسکن تا اول بهمن اعلام می شود.

محمدباقر نوبخت در مراسم اختتامیه سرشماری نفوس و مسکن، گفت: اقدام مرکز آمار کاملا به موقع است، به نحوی که گزارش رشد اقتصادی فصلی و گزارش‌گیری از نیروی کار، به دلیل انجام به موقع قابل ستایش می باشد؛ این در حالی است که برخی نهادها به دلیل سابقه خود، کار اعلام برخی از شاخص ها را انجام می دهند ولی هیچ یک به اندازه مرکز امار ایران به هنگام، این کار را انجام نمی‌دهند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، وی در ادامه افزود: سرشماری نفوس و مسکن زمینه آمار و ارقامی لازم برای تصمیم گیری در پنج سال آینده را فراهم خواهد کرد؛ این در حالی است که این کار فقط مختص مرکز آمار کشور است و به بهترین شکل نیز انجام گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: علیرغم تمام مضیغه‌، بودجه به موقع به مجلس اعلام شد و در کنار این، تا پایان دیماه انتظار می رود گزارش مقدماتی سرشماری نیز اعلام شود.

وی اظهار داشت: قیمت نفت در حال صعود است و این در حالی است که در نیمه دوم سال قبل، سال سختی را به لحاظ بودجه داشتیم که به شدت بر ما اثر گذاشت و قادر به پرداخت هزینه طرح های عمرانی نشدیم ولی در نیمه اول امسال به صورت پیش فروش از درآمدهای نفت استفاده نمودیم.

به گفته نوبخت، ما در بودجه نفت را ۴۰ دلار دیدیم در حالیکه در عملکرد شاهد نفت ۴۲ دلاری بودیم، پس اکنون وضع مطلوبی داریم و در پرداخت طرح های عمرانی، در سطح ملی و استانی خوب عمل کردیم.

پرداخت حقوق کارمندان دولت تا قبل از پایان هر ماه با اعلام رئیس سازمان برنامه و بودجه

وی اظهار داشت: حقوق کارمندان دولت را از این پس تا قبل از پایان هر ماه پرداخت خواهیم کرد که این موضوع مورد تاکید رئیس جمهور در جلسه روز گذشته هم بود.

وی  همچنین ادامه داد: تلاش داریم قبل از پایان هفته همه طرح های اولویت دار که بیش از ٢٠۴۶ طرح هستند را تخصیص بهینه دهیم که به جای توزیع قطره چکانی بودجه بین همه طرحها، به طرح های اولویت دار تخصیص اعتبار صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: شش ماه دوم پارسال و اول امسال در پرداخت هزینه های برخی طرحها مشکل داشتیم، اما هفته جاری تمام معوقات و همچنین مطالبات پیش رو را پرداخت خواهیم کرد؛ این در حالی است که از برخی ابزارها مثل اوراق و صکوک و اسناد خزانه برای این امر استفاده خواهد شد.

نوبخت در انتها گفت:  باید همه تلاش کنیم و طرح های اقتصاد مقاومتی را تکمیل کنیم که امیدواریم محصول آن شکوفایی اقتصاد باشد. اکنون مرکز آمار یکی از نهادهای موثر و ارزشمند سازمان برنامه و بودجه است و البته زمینه اعلام به موقع آمارهای اقتصادی در زمان ریاست قبلی مرکز آمار انجام شده است و اکنون ادامه یافته است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

50 هزار میلیارد تومان در راه رونق واحدهای تولیدی کوچک و متوسط

۵۰ هزار میلیارد تومان در راه رونق واحدهای تولیدی کوچک و متوسط

طبق اظهارات رئیس کل بانک مرکزی، براساس برنامه، برای سال ۹۶ مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ...