خانه » اقتصاد دیجیتال » رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه : نوسان دلار دلیل افزایش قیمت کالاهای آی تی
رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه : نوسان دلار دلیل افزایش قیمت کالاهای آی تی
رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه : نوسان دلار دلیل افزایش قیمت کالاهای آی تی

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه : نوسان دلار دلیل افزایش قیمت کالاهای آی تی

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران از افزایش قیمت برخی کالاهای فناوری اطلاعات آی تی در بازار به دلیل نوسانات اخیر  در نرخ ارز خبر داد.

به گزارش آی آر اقتصاد سیدمهدی میرمهدی کمیجانی در گفت و گو شبا ایرنا با اشاره به این که اکثر کالاهای صنعت آی تی وارداتی بوده و با ارز از سایر کشورها خریداری می شوند، گفت: بروز هر گونه نوسان در بازار ارز کشور بر روی بسیاری از کالاها اثر گذار است و کالاهای آی تی نیز از این نوسان مستثنی نیستند.

وی مدعی شد: افزایش ونوسانات نرخ ارز سبب شده امروز کسانی که با نرخ هفته پیش ثبت سفارش کرده و کالا وارد کرده اند متحمل ضررو زیان فراوان گردند.

رییس اتحادیه فناوران رایانه : اثر  نوسان نرخ ارز بر روی قیمت گوشی تلفن همراه

رییس اتحادیه فناوران رایانه می گوید، با نوسان نرخ ارز در طی روزهای اخیر، کالاهای آی تی نزدیک به ۵ درصد نسبت به قبل با افزایش قیمت مواجه اند.

قبل از این نیز بازرس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی، ارتباطی، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران از افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت انواع گوشی تلفن همراه در بازار تهران به دلیل نوسان های نرخ ارز خبر داد وافزود نوسان های بازار ارز اثر مستقیم و لحظه ای بر روی بازار گوشی تلفن همراه دارد.

وی در ادامه بیان نمود، اکنون قیمت انواع گوشی تلفن همراه نسبت به یک ماه قبل نوسان ۱۰تا ۱۵ داشته است و هر قدر نوسان بازار ارز تداوم داشته باشد، قیمت در بازار گوشی هم بی ثبات می شود.

اتحادیه طلا، جواهر وسکه تهران آخرین قیمت دلار در معاملات بازار آزاد روز دوشنبه را ۴۱ هزار و ۲۶۰ ریال(۴۱۲۶ تومان) اعلام کرده بود.

محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه نیز روز گذشته در حاشیه مراسم اختتامیه سرشماری نفوس و مسکن ۱۳۹۵ در گفت وگو با خبرنگاران ابراز امیدواری کرد نرخ ارز کاهش یابد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کاهش حجم معاملات نقدی در بازار ارزی کشور و کاهش رشد قیمت دلار

کاهش حجم معاملات نقدی در بازار ارزی کشور و کاهش رشد قیمت دلار

با کاهش حجم معاملات نقدی در روز گذشته، دلار بسیار کاهش یافت و اولین نوسان ...