خانه » سایر » افزایش کف حقوق بازنشستگان به بالای ۱ میلیون تومان
افزایش کف حقوق بازنشستگان به بالای 1 میلیون تومان
افزایش کف حقوق بازنشستگان به بالای ۱ میلیون تومان

افزایش کف حقوق بازنشستگان به بالای ۱ میلیون تومان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به پیش بینی بودجه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای ترمیم حقوق بازنشستگان گفت: بر این اساس سال آینده کف حقوق بازنشستگان افزایش یافته و هیچ بازنشسته ای حقوق زیر یک میلیون تومان دریافت نخواهد کرد.

محمود اسلامیان در حاشیه اولین همایش تخصصی امنیت غذا، سلامت و توسعه درباره میران افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده اظهار کرد: یکی از گلایه ها و ناراحتی های بازنشستگان تبعیض حقوقی آنهاست.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی افزود: سال جاری ۷۰۰ میلیارد تومان اضافه بر بودجه دریافت کردیم و توانستیم کف حقوق بازنشستگان را از ۷۵۰ هزار تومان به ۹۰۰ هزار تومان برسانیم و حقوق بازنشستگان از ۱۲ تا ۲۰ درصد به صورت پلکانی افزایش پیدا کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه با بیان اینکه برای سال ۹۶ نیز ۱۰۰۰ میلیارد تومان به این منظور در نظر گرفته شده است گفت: چیزی در حدود ۲۵ درصد کل بازنشستگان ما حداقلی بگیر بوده و با برنامه‌ریزی صورت گرفته کف حقوق آنها به یک میلیون و ۵۰ هزارتومان خواهد رسید و می‌توان گفت سال آینده با تدابیر اتخاذ شده دیگر حقوق زیر یک میلیون تومان در جمعیت بازنشستگان کشوری نخواهیم داشت.

اقزایش کف حقوق و تشکیل هلدینگ های تخصصی برای بازنشستگان

اسلامیان همچنین به واگذاری سهام بیمه ملت به بازنشستگان اشاره کرد و گفت: این طرح از ابتدای دی ماه آغاز ‌شده و تا کنون ۲۵ هزار بازنشسته در طرح ثبت نام کرده اند که شان از استقبال مناسب از طرح می باشد.

وی ادامه داد: هدف ما مشارکت بازنشستگان در پروژه‌های اقتصادی بود که در اولین گام ۱۲ درصد سهام بیمه ملت به ۱۰۰ هزار بازنشسته واگذار گردید و مبلغ آن که حدود ۷۵۰ هزار تومان است که از طریق وام قرض الحسنه از حقوقشان کسر خواهد شد.

وی همچنین در این مراسم با بیان اینکه اقدام خوبی که در صندوق انجام شد تشکیل هولدینگ‌های تخصصی بود، گفت: دوسال پیش چهار هولدینگ داشتیم و هولدینگ‌های دیگری به آن افزوده شد.

وی افزود: مبنای اقتصاد، رقابت است و این مردم هستند که از آن بهره مند می شوند. رقابت موجب شکوفایی، خلاقیت و افزایش بهره‌وری و کارایی می‌شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در انتها با بیان اینکه در برخی صنایع کشور به دلایلی فضای رقابتی وجود ندارد که این موجب می گردد در برخی موارد با دنیا فاصله زیادی بگیریم اما در نهایت باید به فضای رقابتی برگردیم، اظهار داشت: در حوزه غذایی این رقابت سنگین وجود دارد، هرچند سختی ها زیاد است ولی نتیجه این شد که با کیفیت بالا، تنوع و قیمت رقابتی در محصولات غذایی مواجهیم و این یک الگوی مناسب برای سایر صنایع است.

 

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش پایه حقوق کارگران در پی افزایش ۱۴.۵ درصدی حداقل مزد

افزایش پایه حقوق کارگران در پی افزایش ۱۴.۵ درصدی حداقل مزد

پایه حقوق کارگران در پی افزایش ۱۴.۵ درصدی حداقل مزد کارگران در سال ۱۳۹۶، با ...