خانه » عناوین خبری » میانگین تولید نفت ایران روزانه سه میلیون و ۹۲۰هزار بشکه
میانگین تولید نفت ایران روزانه سه میلیون و 920هزار بشکه
میانگین تولید نفت ایران روزانه سه میلیون و ۹۲۰هزار بشکه

میانگین تولید نفت ایران روزانه سه میلیون و ۹۲۰هزار بشکه

اداره اطلاعات انرژی آمریکا با انتشار گزارشی اعلام کرد، میانگین تولید نفت ایران در ۹ ماه ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۶ یعنی در بازه زمانی۱۱ دی ۱۳۹۴ تا ۹مهر۱۳۹۵، سه میلیون و ۹۲۰ هزار بشکه در روز بوده که ۱۸٫۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن افزایش را نشان می دهد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ترند، بر اساس این گزارش، میانگین تولید نفت ایران با احتساب میعانات گازی در ماه سپتامبر۲۰۱۶ (شهریور-مهر) به چهار میلیون و ۱۷۰ هزار بشکه در روز رسید که حدود ۲۰ هزار بشکه در روز بیشتر از نوامبر ۲۰۱۵ (آبان-آذر ۱۳۹۴) و ۸۷۰ هزار بشکه در روز بیش از سپتامبر ۲۰۱۵ می باشد.

ثبت رکورد بیشترین میزان تولید نفت ایران در سپتامبر ۲۰۱۶

بر اساس گزارش یاد شده، کشورمان بیشترین سطح تولید نفت از اواخر دهه ۱۹۸۰ میلادی را در سپتامبر ۲۰۱۶ تجربه کرده است.

در گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا به مقدار نفت خام و میعانات گازی به صورت مجزا اشاره نشده است و مقادیر یکجا ذکر شده اند، اما بر اساس گزارش سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و آژانس بین المللی انرژی، سطح تولید نفت ایران در سپتامبر گذشته حدود سه میلیون و ۶۵۰ هزار بشکه در روز بوده است.

میزان تولید میعانات گازی ایران را در سپتامبر ۲۰۱۶ بنا به آمار اعلامی از سوی مراجع رسمی آماری کشورمان حدود ۵۶۰ هزار بشکه در روز عنوان شده است.

ایران پس از امضای برنامه جامع اقدام مشترک در ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵ (۲۳تیر ۱۳۹۴) و پس از شروع لغو تحریم ها در تاریخ ۱۷ ژانویه ۲۰۱۶ (۲۷ دی ۱۳۹۴) تولید نفت خود را افزایش داد و اعلام کرد تا زمانی که سطح تولید کشور به سطح پیش از تحریم آن نرسد، افزایش تولید خود را متوقف نخواهد کرد.

ایران همچنین تا رسیدن سطح تولیدش به سطح پیش از تحریم، از شمول توافق انجام گرفته برای کاهش تولید  در جلسه ۳۰ نوامبر (۱۰ آذر) اوپک مستثنی شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ایران طی 2 دهه ظرفیت جذب بیش از 3500 میلیارد دلار سرمایه گذاری را دارد

ایران طی ۲ دهه ظرفیت جذب بیش از ۳۵۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری را دارد

طبق اظهارات ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، ایران طی ۲ ...