خانه » خودرو و حمل و نقل » عدم افزایش قیمت سوخت با آغاز طرح برندسازی از ماه آینده
عدم افزایش قیمت سوخت با آغاز طرح برندسازی از ماه آینده
عدم افزایش قیمت سوخت با آغاز طرح برندسازی از ماه آینده

عدم افزایش قیمت سوخت با آغاز طرح برندسازی از ماه آینده

مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد تاکنون مجوز راه اندازی ۲۶ برند صادر شده که قرار است از ماه آینده کار خود را آغاز کنند و این امر قرار نیست باعث افزایش قیمت سوخت گردد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، محمدرضا مظلومی در نشست خبری با تشریح جزییات طرح برندسازی در جایگاه های عرضه سوخت کشور افزود: مجوز فعالیت پنج شرکت دیگر نیز در مرحله صدور نهایی قرار دارد.

وی با بیان این که علاوه بر موارد فوق ۲۰ تقاضای جدید در حال ارزیابی و بررسی است، گفت: تاکنون درخواستی از سوی شرکت های خارجی برای برندسازی بنزین ارایه نشده است ، اما در صورت درخواست از طرف آنها، مشکلی وجود ندارد و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی افزود: هم اکنون حدود سه هزار و ۶۰۰ جایگاه سوخت در کل کشور فعالیت می کنند که از این تعداد ۱۹۱ جایگاه دولتی و بقیه خصوصی است. برندها می توانند جایگاه های خصوصی را تحت پوشش قرار دهند، جایگاه های دولتی نیز واگذار خواهند شد.

وی در ادامه بیان کرد: اکنون، شرکت های زنجیره ای توزیع سوخت، قیمت یکسانی را از رانندگان اخذ کرده و هزینه اضافی دریافت نمی شود اما در آینده، خدمات شرکت ها و جایگاه ها کورد ارزیابی قرار گرفته و تلاش می شود تا فضایی رقابتی بین جایگاه ها در چگونگی ارایه خدمات و اخذ هزینه ها شکل گیرد.

مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اضافه کرد: برندهایی که مجوز آنها صادر شده است، می توانند اقدام به ساخت و خرید جایگاه های موجود فعلی کرده و یا این که جایگاه های موجود را در اختیار بگیرند.

سطح بندی برندهای توزیع سوخت

مظلومی با بیان این که قرار است در آینده نزدیک این برندها سطح بندی شده و به سه درجه تقسیم بندی شوند، گفت: برند ها می توانند ۲۰ درصد جایگاه های سطح کشور، ۳۰ درصد جایگاه های استان و ۵۰ درصد جایگاه های هر شهرستان را در اختیار داشته باشند.

وی از ورود پالایشگاه های کشور به عرصه سوخت رسانی خبر داد و گفت: تاکنون درخواست سه پالایشگاه شیراز، تبریز و اصفهان، نهایی شده است. این پالایشگاه ها می توانند علاوه بر تولید سوخت، در توزیع و حمل آن نیز فعالیت داشته باشند.

مظلومی با بیان این که نرخ سوخت توزیعی در جایگاه های تحت برند، به قیمت مصوب کنونی خواهد بود، گفت: امکان دارد در آینده در مقابل خدماتی اضافی که جایگاه ها عرضه می کنند، هزینه بیشتری از مشتریان دریافت شود که از طریق تابلویی که در ورودی جایگاه ها نصب می شود، درباره دریافت خدمات و هزینه بیشتر، اطلاع رسانی خواهد شد.

مظلومی در انتها افزود به توزیع بنزین ارزان تر توسط برخی برندها، اشاره کرد و افزود: راه اندازی جایگاه ها باعث ایجاد رقابت در این زمینه می شود برای مثال در برندی که به صورت آزمایشی در اصفهان آغاز به کار کرده است، شاهد ارزان فروختن بنزین در برخی ساعات از شبانه روز هستیم.

این شرکت از ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح هر لیتر بنزین را ۲۰۰ ریال ارزان تر به فروش می رساند و شرکت دیگری نیز که در تبریز و برخی جایگاه های تهران فعالیت دارد، پیشنهاد داده است بنزین را در برخی زمان ها ۲۰۰ ریال ارزان تر بفروشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

قرارداد کره ای برای بهبود و توسعه پالایشگاه های ایران

قرارداد کره ای برای بهبود و توسعه پالایشگاه های ایران

شرکت دائه لیم اینداستریال غول صنعتی و سازندگی کشور کره جنوبی اعلام کرد که در ...