خانه » اخبار جهان » روس ها برندگان مناقصات توسعه میادین نفتی و گازی کشور
روس ها برندگان مناقصات توسعه میادین نفتی و گازی کشور
روس ها برندگان مناقصات توسعه میادین نفتی و گازی کشور

روس ها برندگان مناقصات توسعه میادین نفتی و گازی کشور

مدیرعامل شرکت نفت در مناطق مرکزی از برگزاری۲۰ مناقصه توسعه و افزایش ضریب بازیافت میادین نفتی و گازی در مناطق مرکزی ایران خبر داد و گفت: تاکنون بیشترین تعداد تفاهم نامه همکاری با دولت روسیه امضا شده است.

سلبعلی کریمی درباره جزئیات این مناقصات گفت: هم اکنون برنامه توسعه ۲۰ میدان نفت و گازی در مناطق مرکزی ایران با مشارکت شرکت‌های بزرگ بین‌المللی در دستور کار قرار گرفته دارد. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اعلام اینکه به منظور توسعه میادین نفتی قرار است ۱۰ مناقصه به صورت بین‌المللی برگزار شود، تصریح کرد: بر این اساس طرح‌های افزایش ضریب بازیافت با اولویت دادن به میادین مشترک نفتی با عراق، به شرکت‌های صاحب صلاحیت بین‌المللی واگذار خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به امضای تفاهم نامه‌های انجام مطالعات افزایش تولید و ارتقای ضریب بازیافت برخی از میادین نفتی غرب ایران با شرکت‌هایی همچون گازپروم نفت، تات نفت، لوک اویل، زابرژنفت روسیه، او ام وی اتریش، وینترزهال آلمان، پتروناس مالزی، پترومینای اندونزی، شرکت نفت تایلند و …، اظهار نمود: به زودی قرارداد توسعه ۱۰ میدان نفتی شامل میادین پایدار غرب و شرق، دهلران، چشمه خوش، دالپری، آبان، دانان، دالپری، نفت شهر و سومار با شرکت‌های معنبر داخلی و خارجی امضا خواهد شد.

به گفته مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی تاکنون بیشترین تفاهم نامه همکاری توسعه میادین نفتی مناطق مرکزی ایران با شرکت‌های روسی امضا شده است.

افزایش ۱۰۰ هزاربشکه ای تولید نفت خام هدف اصلی از توسعه میادین نفتی

این عضو هیات مدیره شرکت نفت مناطق مرکزی با یادآوری اینکه هدف از توسعه این میادین نفتی افزایش ۱۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت خام است، افزود: بر اساس برآوردهای اولیه برای توسعه این ۱۰ میدان نفتی باید مبلغی در حدود ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری شود.

کریمی همچنین با بیان اینکه در کنار طرح های توسعه این میادین، اجرای طرح توسعه ۶ میدان گازی در حوزه زاگرس جنوبی از دیگر برنامه‌های توسعه ای صنعت گاز در دوران پسابرجام است، تاکید نمود: در شرایط فعلی ظرفیت تولید گاز در مناطق مرکزی ایران حدود ۳۰۰ میلیون مترمکعب در روز می باشد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی در انتها با اعلام اینکه هم اکنون توسعه ۶ میدان جدید گازی شامل سفید زاخور، هالگان، دی، تنگ بیجار، پاژن، مدار و خارتنگ از برنامه‌های توسعه میادین گازی در حوزه زاگرس جنوبی و مناطق مرکزی کشور است، بیان داشت: در کنار توسعه میادین جدید، افزایش ضریب بازیافت در چهار میدان گازی تابناک، شانول، وراوی، هما با نصب تاسیسات تقویت فشار گاز هم از برنامه‌های اولویت دار در صنعت نفت و گاز کشور بوده که به دنبال جذب سرمایه گذاری از طریق اجرای پروژه‌های EPCF هستیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه هم اکنون ۸ تا ۱۰ دستگاه دکل حفاری در میادین نفت و گاز مناطق مرکزی کشور مشغول به فعالیت هستند، خاطرنشان ساخت: تعداد زیادی از این دکل‌ها جزء میادین مشترک نفتی با عراق هستند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اوپک پیش‌بینی تقاضا برای نفت خام خود در سال ۲۰۱۸ را دوباره افزایش داد

اوپک پیش‌بینی تقاضا برای نفت خام خود در سال ۲۰۱۸ را دوباره افزایش داد

اوپک پیش‌بینی تقاضا برای نفت خام خود در سال ۲۰۱۸ را دوباره افزایش داد و ...